Майбутній президент США Джо Байден у порівнянні з президентами до нього

Президента США прийнято називати “лідером вільного світу”. І справді, він є одним із наймогутніших лідерів на планеті. За останні 232 роки більшість президентів США була білими чоловіками та протестантами. Ось як обраного президента Джо Байдена, який вступить на посаду 20 січня 2021 року, можна порівняти з іншими президентами.

31 президент мав військове походження

Ця тенденція зникла серед останніх президентів

Більшість американських президентів до вступу на посаду служили у збройних силах, включно із загонами самооборони (militia) своїх штатів та Національної гвардії. Кілька президентів були видатними військовими генералами, зокрема Джордж Вашингтон був командувачем Континентальної армії під час Війни за незалежність; Улісс Грант командував військами Союзу штату під час Громадянської війни; Дуайт Ейзенхауер очолював армію США під час Другої світової війни. Після Громадянської війни кілька ветеранів, які воювали в армії Союзу штатів, виконували обов’язки президента. Перша та Друга світові війни викликали появи наступної хвилі ветеранів-президентів. Однак тенденція зникла в останні десятиліття – більшість президентів сучасності ніколи не служили у збройних силах, зокрема Білл Клінтон, Барак Обама, Дональд Трамп та Джо Байден.

26 президентів були членами Конгресу

Байден служив у Сенаті 36 років

Членство в Конгресі популярне серед кандидатів у президенти як і за часів Джеймса Медісона, так і в сучасну епоху. Трохи більше ніж половина президентів США працювали у Конгресі – чи то у Палаті представників, чи то у Сенаті, чи то в обох палатах. Сімнадцять сенаторів стали президентами, включно із Джо Байденом, але лише три сенатори перейшли безпосередньо із Сенату США до Білого дому: Воррен Гардінг, Джон Кеннеді та Барак Обама. І лише один конгресмен, Джеймс Гарфілд перейшов прямо до Овального кабінету.

Байден буде найстаршим президентом після інавгурації

Вік президентів на час інавгурації

Президентом США може стати людина віком від 35 років. Наймолодшим президентом в історії країни став “Тедді” Рузвельт. На час інавгурації йому було 42 роки. Він відомий як затятий мисливець та рибалка, він понад усе полюбляв проводити час на природі. Джон Кеннеді прийшов до Білого дому у 43 роки – у ньому бачили амбіційного і харизматичного політика, спадкоємця відомої політичної династії. Біллу Клінтону, коли він став президентом, було 46 років.

Серед президентів, які заступили на посаду у найстаршому віці були Дуайт Ейзенхауер та Рональд Рейган – їм приписували роль поважних старійшин нації. Дональд Трамп став найстаршим президентом у 2017 році. Коли він обійняв посаду, йому було 70. Тепер цей титул перейняв Джо Байден, який стане президентом у 78 років.

Роль лідера “вільного світу” може зістарити людину. Багато президентів, які на початку правління мали темне волосся, закінчували свої терміни із глибокою сивиною на голові.

Байден буде другим президентом католиком

Усі президенти США називали себе християнами

96%

ПРОТЕСТАНТ

4%

КАТОЛИК

Конституція США забороняє встановлювати будь-які вимоги щодо релігійної приналежності державних посадовців. Але дотепер всі президенти США були християнами Всі, за винятком двох, були протестантами. Джо Байден стане другим президентом-католиком після Джона Кеннеді. Жоден президент не був євреєм або мусульманином. Ніхто відкрито не називав себе атеїстом, хоча вважається, що Томас Джефферсон, Авраам Лінкольн та Вільям Тафт були агностиками чи атеїстами. Колишній кандидат у президенти Берні Сандерс, який програв на праймеріз Джо Байдену у 2020 році, міг би стати першим президентом – євреєм.

15 президентів спочатку працювали віцепрезидентами

Президент Барак Обама у супроводі віцепрезидента Джо Байдена виступає після виборів 9 листопада 2016 року. Трояндовий саду Білого дому у Вашингтоні. (Фото AP)

З 15 віцепрезидентів, які вступили на пост президента, вісім отримали посаду через смерть президента і лише Джеральд Форд обійняв посаду після відставки президента – Річарда Ніксона. Хоча посада віцепрезидента, зазвичай, вважається гарним стартовим майданчиком для майбутнього балотування в президенти, кілька нещодавніх віцепрезидентів не змогли очолити Білий дім. Серед них – віцепрезидент Білла Клінтона, Альберта Ґор та віцепрезидент Джиммі Картера Волтер Мондейл. Джо Байден, який працював під керівництвом Барака Обами, є лише другим віцепрезидентом, який зайняв пост президента через 5 років після свого віцепрезидентства. Схожим шляхом до влади прийшов лише Річард Ніксон, який обіймав посаду віцепрезидента Дуайта Ейзенхауера з 1953-1961 рр., але став президентом аж у 1968 р.

Люди високого зросту є зазвичай більш помітними, але низькі люди також можуть бути лідерами

За загальноприйнятою думкою, високі люди частіше ніж люди низького зросту, стають лідерами та накопичують багатство. Дійсно, троє чоловіків, яких вважають одними з найвидатніших президентів США, – Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон та Авраам Лінкольн – є найвищими президентами країни. Лінкольн очолює цей список, бо був 193 сантиметри заввишки. Однак кількох низьких президентів також шанують як батьків-засновників країни. Зокрема Джеймса Медісона, четвертого президента, який був найнижчим лідером США – 163 сантиметрів, а також другого президента США Джона Адамс – 170 сантиметрів. Багато президентів нашого часу є у списку найвищих, включно з Дональдом Трампом, Біллом Клінтоном та Джорджем Бушем.

33 президенти мають ступінь бакалавра

Близько чверті не мають закінченої вищої освіти

Більшість президентів США, навіть на початку створення країни, мали вищий рівень освіти ніж загальне населення. Окрім дванадцяти президентів, усі інші мали принаймні ступінь бакалавра. Університетську освіту мав кожен президент після 1953 року. Втім, два найбільш шанованих президенти США – Джордж Вашингтон та Авраам Лінкольн – не мали дипломів про вищу освіту. Вашингтон отримав лише ліцензію геодезиста в коледжі Вільяма та Мері у Вірджинії, а Лінкольн ніколи не відвідував коледж.

Лише один президент мав ступінь доктора філософії – Вудро Вільсон. Він також був президентом Принстонського університету до посади у Білому домі. Кілька президентів мають дипломи юристів, у тому числі Джо Байден, Барак Обама та Білл Клінтон. Багато з перших президентів також вивчали або практикували юриспруденцію, однак на той час для отримання статусу юриста потрібні були лише стажування, а не юридична освіта.

27 президентів були юристами

60 відсотків президентів вивчали або практикували право

За даними Американської асоціації юристів, 27 президентів були юристами. Серед них останній президент – Джо Байден. Асоціація заявляє, що вісім президентів навіть виступали перед Верховним судом США до або після їх президентства – це Джон Квінсі Адамс, Джеймс Полк, Авраам Лінкольн, Джеймс Гарфілд, Гровер Клівленд, Вільям Говард Тафт, Бенджамін Гаррісон і Річард Ніксон. Тафт був єдиним президентом, який працював у Верховному суді після того, як покинув Білий дім. Адамса також було призначено та затверджено на посаду верховного судді, але він відмовився від неї, сказавши: “Я … занадто політично заангажований, щоб бути суддею”.

Під час перебування на посаді 9 президентів носили вуса і бороди

Вуса і борода були атрибутом чоловічої моди кінця 19 століття

З 1861 по 1909 рік більшість президентів мали волосся на обличчі. Такий стиль став популярним після того, як у США відбулися суттєві суспільно-політичні зміни – промислова революція, громадянська війна, заборона рабства і розширення прав жінок. У відповідь, чоловіча мода стала підкреслювати “мужність”. Волосся на обличчі було ще одним способом продемонструвати силу. Кажуть, що Авраам Лінкольн, перший бородатий президент, відростив вуса під час своєї президентської кампанії у 1860 році, після того, як йому це порадила зробити 11-річна дівчинка. Вона сказала, що глибокі зморшки на його обличчі роблять його непривітним і можуть відштовхнути потенційних виборців. Вуса й бороди почали виходити з моди на початку 20 століття з появою нового професійного класу або ж «білих комірців», де чоловіки мали виглядати доглянутими. Гладко поголені обличчя також стали нормою у політичному світі.

Який штат може претендувати на найбільшу кількість президентів?

На ранніх етапах історії США, батьківщиною президентів вважався штат Вірджинія. Четверо з п’яти перших президентів є вихідцями з цього штату. Однак, якщо подивитись на всю історію США, то штат Нью-Йорк претендує на звання батьківщини найбільшої кількості президентів, а саме сімох, включно з Дональдом Трампом. Огайо посідає друге місце з шістьма президентами. Не кожен штат отримав славу “рідного” штату президента – лише у 19 із 50 штатів проживав майбутній головнокомандувач. З перемогою Джо Байдена штат Делавер буде вперше представлений у цьому списку.

Попри те, що існують різні способи визначення штату президента, як-от місце народження чи місце, де він найдовше проживав, на цій схемі “рідним” штатом позначений той, з яким президент найбільш пов’язаний. Наприклад, рідним штатом Байдена вважають Делавер, який він представляв у Сенаті США протягом 36 років, а не Пенсильванію, де він народився.

Штати Президенти
Нью-Йорк 7
Огайо 6
Вірджинія 5
Массачусетс 4
Каліфорнія 3
Техас 3
Теннессі 3
Іллінойс 3

https://projects.voanews.com/presidential-demographics/2020/ukrainian.html