Карантин в Україні після 24 січня не скасують, надзвичайна ситуація діє до 28 лютого – КМУ

В Україні після припинення з 25 січня дії введених Кабміном посилених карантинних обмежень карантин і режим надзвичайної ситуації не буде скасований та діятиме до 28 лютого 2021 року.

Фото: Главком

Про це агентству Укрінформ повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчинов.

«Я думаю, що у них (в інших країнах, де запроваджено локдаун – ред.) закінчиться карантин, коли вони завершать вакцинування. Наш термін запроваджено до 00 годин 25 січня. Після цього міністерство охорони здоров’я традиційно зробить свої висновки. У нас надзвичайна ситуація діє до 28 лютого включно. І вже ми будемо ухвалювати режим, який буде після закінчення карантинних обмежень новорічно-різдвяного періоду. Карантин буде точно тривати, тому що він зараз діє згідно з постановою, яка була ухвалена 9 грудня. Надзвичайна ситуація в Україні діє до 28 лютого. Йдеться про те, що ті жорсткіші обмеження, які були запроваджені з 8 січня, будуть діяти до 00 год 25 січня», – сказав Немчінов.

Він нагадав про те, що у низці країн Європи останнім часом ввели ще більш суворий та довготривалий карантин. Серед причин – ризики розповсюдження нового штаму COVID-19 та перевантаження медичної системи. При цьому Україна все ще належить до переліку країн з найбільш м’якими карантинними обмеженнями.

«Я використовую дані центру економічного відновлення, який проаналізував карантин у низці країн Європи. І хочу сказати, що, за даними індексу Оксфордського університету, ми зараз відносимося до п’яти кран, які найнижчі у списку. Зокрема, це Хорватія, Швейцарія, Бельгія та Франція», – додав міністр.

 Укрінформ