Прокурор без суду дозволятиме привід на допит (проект)

Для зміцнення демократії та утвердження верховенства права прокурорам не вистачає права санкціонувати привід особи для допиту. Без попереднього звернення щодо судового дозволу. А ще — фіксувати показання осіб на стадії досудового розслідування, аби вони не передумали.

Під гаслом турботи про «збалансування інтересів учасників кримінального провадження» пропонується внести чергову порцію змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів (проект №10467). При цьому поряд, можливо, із позитивними новаціями містяться доволі несподівані пропозиції.

Наприклад, пропонується наділити прокурора можливістю попередньо погодити клопотання слідчого про привід підозрюваного, обвинуваченого, свідка і навіть потерпілого. Для такої санкції достатньо, аби у прокурора виникла обґрунтована підозра щодо загрози життю або здоров’ю особи чи просто «настання несприятливих наслідків для розслідування».

Крім того, можна буде клопотати, аби слідчий суддя провів допит підозрюваного, якщо прокурор доведе, що особа може потім відмовитися від своїх показань, аби уникнути кримінальної відповідальності. Причому таке засідання проводитиметься у закритому режимі.

Також може з’явитися додаткова підстава для застосування запобіжного заходу — «підбурювання інших осіб» до незаконного впливу на учасників процесу. Чим це доводити, крім, знову ж таки, підозр прокурора, не уточнюється/

джерело  zib.com.ua