Генпрокуратура не звільнила жодного з 74 прокурорів, у яких МОЗ виявило і скасувало фейкову інвалідність
І це все після того, як на всю країну прогримів скандал з мільйонами доларів на дивані вдома у керівниці хмельницької МСЕК. Пізніше зʼясувалося, що серед хмельницьких прокурорів існує підозріла кількість інвалідностей. Згодом таку ж ситуацію підтвердили і серед прокурорів з інших областей.
Втім нещодавно МОЗ провело перевірку і скасувало інвалідності у 74 з 356 перевірених прокурорів. Це означає, що вони не мали достатньо підстав для їх отримання, а отже – інвалідності виявилися фейковими.
Ми в ЦПК спитали у Генпрокуратури і ДБР, скількох прокурорів з інвалідністю звільнили та скільком повідомили про підозру.
Відповідь така: 2 підозри і 0 звільнень.
Щодо хмельницьких прокурорів ситуація ідентична. Раніше після службового розслідування Генпрокуратура не спромоглася звільнити жодного з них. Тоді вони прикрились тим, що їм нібито не вдалося підтвердити, чи були ті інвалідності фейковими.
Але зараз і ДБР, і Генпрокуратура мають на руках висновки МОЗ про фейкові інвалідності 74 прокурорів, 13 з яких – хмельницькі. Але все одно нікого не звільняють.
Що заважає тепер? У Генпрокуратурі написали, що просто не бачать підстав для звернення зі скаргою до Кваліфдисциплінарної комісії прокурорів. Без висновку цієї комісії звільнити прокурорів неможливо.
До речі, до членів цієї комісії нещодавно обрали Катерину Коваль, яка два затягувала процес призначенням керівника САП, а до того у 2012 році приймала памʼятну медаль “За заслуги у захисті прав і свобод громадян» федеральної палати адвокатів рф”.