10 квітня у Чернігівській міській раді вперше за понад три місяці відбулась сесія.
На 44-й позачерговій сесії головувала депутатка від “Рідного дому” Регіна Гусак.
Зареєструвалися 29 депутатів, а дев’ятеро відсутні з поважних причин.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка була присутня у сесійній залі.
Депутати проголосували за чотири питання порядку денного:
- Про виділ юридичних осіб з КНП “Чернігівська міська лікарня №2”
- Про покладання частини функцій замовника будівництва на Міністерство охорони здоров’я за проєктом капітального ремонту автоклавно-стерилізаційного відділення у міській лікарні №2 в Чернігові;
- Про покладання частини функцій замовника будівництва на Міністерство охорони здоров’я за проєктом капітального ремонту інфекційного корпусу у міській лікарні №2 в Чернігові;
- Про підписання угоди про передачу коштів позики (мова про школу №19 у Чернігові).
Першим питанням сесії стало створення двох нових комунальних некомерційних підприємств: «Центр первичної медико-санітарної допомоги №1» та «Центр первичної медико-санітарної допомоги №2». Обидва заклади будуть виділені зі складу КНП «Чернігівська міська лікарня №2» і з 1 липня 2025 року надаватимуть первичну медичну допомогу мешканцям міста.
Головою комісії з реорганізації (віділу юридичних осіб) призначено генерального директора міської лікарні №2 Владислава Кухаря. Також затверджено персональний та кількісний склад комісії. Розподільчий баланс та статути нових закладів затверджуватиме виконавчий комітет Чернігівської міської ради. Призначення керівників та підписання з ними контрактів буде здійснювати заступник міського голови Віктор Геращенко.
Наступні два питання також стосувалися міської лікарні №2 та передбачали проведення капітальних ремонтів у приміщеннях операційного та автоклавно-стерилізаційного відділень, а також в інфекційному корпусі. Метою проектів є модернізація закладу та покращення умов для надання якісної медичної допомоги.
Згідно з рішенням міськради, частина функцій замовника будівництва передається Міністерству охорони здоров’я України. Йдеться, зокрема, про відбір підрядних (проектних та будівельних) організацій, укладення з ними договорів, здійснення розрахунків, а також технічний нагляд та загальну координацію будівельних робіт.
Фінансування модернізації буде здійснюватись коштом державного бюджету, зокрема грошей, наданих у рамках Угоди про займу та Угоди про грант між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» – HEAL Ukraine).
Четверте питання стосувалося підписання угоди про передачу коштів у позики, які будуть направлені на капітальний ремонт будівлі загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №19, що на вул. Мстиславській, 76 у Чернігові. Проєкт передбачає термомодернізацію навчального закладу у межах програми з відновлення України.
Згідно з Угодою про впровадження, ці кошти передаються до місцевого бюджету у вигляді субвенції. Міністерство розвитку громад та територій розглядає можливість виділення понад 95,5 мільйона гривень на реалізацію цього проєкту.
Детальніше з рішеннями, які ухвалили, можна ознайомитися за посиланням.
Джерело – пресслужба Чернігівської міськради