Антикорупційні розслідування в освітній сфері на Коропщині

14 березня 2023 року в м. Чернігів ГО «Молодіжний центр «Коропщина – рідний дім» презентувала проєкт “Виявлення корупційних правопорушень при наданні освітніх послуг в Коропській територіальній громаді”, що реалізується за підтримки проекту Чернігівського Центру Прав Людини в рамках Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.

Проєкт презентували співзасновниця ГО «Молодіжний центр «Коропщина – рідний дім»,  керівник проєкту Ірина Приходько та член команди проекту, волонтерка єдиного волонтерського центру, який діє на території Коропської громади Тетяна Назарчук.

Під час брифінгу Ірина Приходько зауважила, що в Коропській громаді, зокрема в сфері освіти існують проблеми, які турбують місцевих жителів та потребують детального вивчення та проведення розслідування. Так, зокрема батьків учнів Коропської ЗОШ турбує неякісне забезпечення інтернет-зв’язком, що систематично перешкоджає проведенню дистанційного навчання в умовах сьогодення. Так як в вересні 2021 року Коропською селищною радою було проведено закупівлю послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до інтернету на суму 2 мільйони 892 тисячі 985 гривень, то є незрозумілою відсутність якісного інтернету в єдиній опорній школі громади.

Крім цього батьків учнів Коропської ЗОШ турбує забезпечення неякісним харчуванням їх дітей, зокрема протягом листопада – грудня 2022 року (відповідно до отриманих рахунків та накладних для потреб школи в цей період закуповувався лише хліб), в той час як Програмою по забезпеченню гарячим харчуванням дітей шкільного віку, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах селищної ради на 2022-2024 роки, на забезпечення гарячим харчуванням  дітей шкільного віку, які навчаються в закладах загальної середньої освіти селищної ради на 2022 рік було передбачено кошторисні призначення в сумі 1 110 000 грн., з них використано було близько 100000 грн. Тому, потребує додаткового розслідування і питання на які потреби важливіші за харчування дітей шкільного віку були перенаправлені кошторисні призначення в сумі 1 мільйон гривень з вищевказаної Програми.

Крім цього Ірина Приходько зазначила що потребує розслідування і питання відповідності табелів обліку робочого часу фактичній присутності на робочому місці деяких керівників закладів  освіти (відповідно до скарг працівників цих закладів).

Член команди проєкту Таня Назарчук додала, що в 2021-2022 роках Коропська школа мистецтв в порівняння з Центром дитячої та юнацької творчості була обділена в фінансуванні, зокрема в частині відзначення переможців районних обласних та міжнародних конкурсів, з незрозумілих причин, що теж потребує додаткового розслідування.

На завершення Ірина Приходько зазначила, що всі вищевказані проблеми, та інші, які будуть виявлені  представниками ГО «Молодіжний центр «Коропщина – рідний дім» в процесі антикорупційного розслідування, що безпосередньо  стосуються повноцінного та якісного надання освітніх послуг закладами освіти будуть детально вивчені та про виявлені факти повідомлять правоохоронні органи для подальшого реагування.

Проект «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.