Про організацію

Обласна громадська організація „Чернігівський Центр Прав Людини”  

Зареєстрована у січні 2007 р.

Основна мета діяльності організації – сприяння в розбудові відкритого демократичного громадянського суспільства шляхом захисту та сприяння реалізації прав і свобод людини в усіх сферах суспільного життя, провадження культурної, екологічної, освітньої та наукової діяльності, сприяння правоохоронним органам та органам державної влади у сфери боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.

Захист прав і свобод людини є одним з основних напрямків діяльності організації. Поєднуючи теоретичний та практичний рівні, Чернігівський Центр Прав Людини працює в напрямку забезпечення дотримання прав людини.

Діяльність включає такі напрямки, але не обмежується ними:

  • здійснення досліджень з прав людини, моніторинг підготовки проектів законів та інших правових актів;
  • здійснення постійного моніторингу дотримання прав людини та основних свобод та інформування про факти порушень, мінімізація умов для проявів корупції;
  • дотримання прав інвалідів, СІН та ЛЖВ, прав нелегальних мігрантів, діяльності депутатів місцевих рад та здійснення державних закупівель;
  • проведення освітніх заходів, інформаційних кампаній, семінарів, тренінгів, конференцій;
  • заохочення і зміцнення міжрегіональної молодіжної співпраці та мережування, зміцнення професійно потенціалу молодих активістів вести за собою молодь;
  • антикорупційна діяльність: формування антикорупційної свідомості та діяльності у молоді Чернігівської області, спроможністі ГО здійснювати моніторинг впровадження антикорупційної реформи.

Організація працює в якості watch-dog організації, діяльність якої полягає в критичному моніторингу діяльності будь-яких установ  чи осіб та інформування громадськості про виявлені порушення і спонукання її до дії.

 

 Інформаційний бюлетень «Люстрація та Антикорупція Чернігівщина» 

Реєстрація 2015 рік.

Засновник – громадська організація „Чернігівський Центр Прав Людини”. 

Виходить у друкованому та  електронному вигляді.  

http://pravocn.org.ua/category/vydannya /  

«Люстрація та Антикорупція Чернігівщина», тематична справованність: інформування населення з питань протидії корупції, висвітлення діяльності правоохоронних та державних органів, про події в регіоні, про стан нормативно – правових актів. Інформаційне видання дозволяє громадянам Чернігівщини на основі представленої інформації формувати свою думку щодо ефективності та відповідальності представників місцевої та української політичної еліти, співробітників силових структур, державних та посадових осіб.

Підтримка видання: виконується на громадських засадах місцевими громадськими активістами, які бажають бачити ефективну владу, здатну запропонувати суспільству справедливі закони і правила та забезпечити їх неухильне виконання.

Керівні принципи щодо захисту правозахисників

https://www.osce.org/files/f/documents/d/d/150476.pdf 

ЗУ “Про засади запобігання і протидії корупції”
Кодекс України про адміністративні правопорушення
ЗУ “Про службу в органах місцевого самоврядування”
ЗУ “Про державну службу”
ЗУ “Про очищення влади”
ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики”

Річні Звіти.

річний-звіт-HR_2023

HR_2022

HR_2019

 HR_2018

HR_2017 

HR_2016