Аудити ефективності виконавчих органів двох міських громад Чернігівщини

Саме це обговорили 31 жовтня 2022 р. на круглих столах  з відновлення Менської та Городнянської  громад.

За спільною методикою  проведено:

 1. Оцінка ефективності та результативності окремих виконавчих органів Менської міської ради і посадових осіб, відповідальних за відповідний напрямок роботи.
 2. Оцінка ефективності управлінської структури виконавчих органів Менської міської ради загалом, її відповідність нагальним потребам соціально-економічного та культурного розвитку громади.

Експерт Мережі Артем Чайковський так сформулював загальні рекомендації аудиту у двох міських радах.

Менська міська громада

 1. Здійснити аудит посадових обов’язків структурних підрозділів Менської міської ради, на основі якого за необхідністю провести їх реорганізацію;
 2. Звернути увагу на суму витрат, що припадає на одного учня у розрізі навчальних закладів;
 3. Провести додатковий аналізу споживачів послуг у сфері культури.
 4. При вживанні заходів з оптимізації роботи структурних підрозділів Менської міської ради застосовувати диференційний підхід та принцип збереження якості й повноти виконуваних функцій та послуг, що надаються органами місцевого самоврядування.
 5. Для впорядкування інформації на офіційному web – сайті Менської міської ради є доцільним доповнити розділ про структурні підрозділи інформацією про відповідні підпорядковані комунальні підприємства.

123

 Городнянська громада

 1. Здійснити перегляд системи підпорядкованості структурних підрозділів Городнянської міської ради.
 2. Здійснити аналіз штатного розпису структурних підрозділів, закладів, комунальних установ та підприємств, підпорядкованих Городнянській міській раді з метою визначення оптимально необхідної кількості працівників, провести необхідні реорганізації.
 3. Звернути увагу на суму витрат, що припадає на одного учня у розрізі навчальних закладів.
 4. Провести додатковий аналізу споживачів послуг у сфері культури.
 5. Звернути увагу питанню контроля за тарифоутворенням у сфері ЖКГ.
 6. При вживанні заходів з оптимізації роботи структурних підрозділів Городнянської міської ради застосовувати диференційний підхід та принцип збереження якості та повноти виконуваних функцій та послуг, що надаються органами місцевого самоврядування.
 7. Здійснювати постійний контроль за проведенням процедур закупівель.

456

Наступним етапом планується розробка Плану відновлення місцевих громад за участі молодих місцевих лідерів. У громадах триває опитування місцевих посадовців, громадських лідерів та керівників комунальних і приватних підприємств щодо пріоритетів місцевого Плану відновлення громади з викликів та шляхів їх відновлення.

У листопаді буде навчання ефективному місцевому менеджменту, спрямовано на відновлення ТГ, проектному менеджменту та залученню ресурсів для молодих лідерів та членів відповідних робочих груп / Стратегічних рад громад проекту»

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Заходи провів ГО «Доброчин» (м. Чернігів) в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Проект реалізується в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».

Метою проекту є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення територіальних громад (далі ТГ), що постраждали від російської військової агресії.

Географія проекту:

 • Миколаївщина: Вознесенська міська, Березанська селищна та Коблівська сільська ТГ.
 • Чернігівщина: Менська і Городнянська міські та Ріпкінська селищна ТГ.

Партнерами проекту також є місцеві ради вказаних територіальних громад.

Більше за посиланням: http://frgn.mk.ua/?p=13240.