Брехня в деклараціях: які найбільші претензії були у НАЗК у 2021 році

Національне агентство з питань запобігання корупції минулого року провело повну перевірку понад тисячі декларацій політиків та чиновників. Було виявлено недостовірні відомості на суму понад 1,2 млрд гривень. На інфографіці «Слово і діло» – найбільші знахідки НАЗК за 2021 рік.

Рекорд належить нардепу від «Опозиційної платформи – За життя» Віктору Медведчуку: у його декларації НАЗК знайшло недостовірних відомостей на суму 73,1 млн грн.

Так, депутат не зазначив у декларації земельну ділянку та будинок у Києві, земельну ділянку у Криму та чотири автомобілі (Mercedes-Benz Maybach S650, Mercedes-Benz S500 4 Matic, Toyota Land Cruiser 200, Renault Duster).

У декларації депутата Одеської облради Олега Кутателадзе виявили недостовірних відомостей, за оцінкою НАЗК, на 64,5 млн грн. Він не подав кілька машиномісць, вказав недостовірні відомості про земельні ділянки та будинки дружини.

У ще одного депутата цієї облради – Івана Фурсіна – недостовірні відомості, як стверджують в Агентстві, на 45,1 млн. Фурсін, зокрема, не задекларував земельну ділянку у Київській області та квартиру у столиці.

У чиновника Державної фіскальної служби Германа Андеса у 2021 році НАЗК знайшло у декларації невідповідностей на 64,5 млн грн. Він, зокрема, «забув» вказати землю у Київській області, квартиру у Києві та частину доходу.

Присяжний Хмельницького міського районного суду Сергій Хома «помилився» у декларації на 57,7 млн грн, повідомляє НАЗК. Він, зокрема, не зазначив наявність у власності корпоративних прав та прав власності на 21 вид криптовалюти.

Крім того, у декларації чиновника Держаудитслужби Луганської області Леоніда Березинського НАЗК знайшло недостовірних відомостей на 46,1 млн грн, у заступниці директора «Укрспирту» Інги Бордунової – на 41,4 млн грн, у депутата Львівської облради Романа Демчина – на 39,5 млн грн, у депутата Чернівецького облради Івана Семенюка – на 36,5 млн грн, у депутата Кам’янської райради Черкаської області Сергія Гапченка – на 33,1 млн грн.

https://www.slovoidilo.ua/2022/02/23/infografika/