Будьте обережні: Відтепер присутність свідків при огляді на стан сп’яніння не є обов’язковою! Прийнято законопроект №2695

Відповідно до діючої редакції ч.2 ст.266 КУпАП «Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським У ПРИСУТНОСТІ ДВОХ СВІДКІВ».

16.02.2021 Верховна рада прийняла законопроект №2695, яким редакція ч.2 ст.266 КУпАП змінена наступним чином: «Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський ЗАСТОСОВУЄ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ВІДЕОЗАПИСУ, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення».

Таким чином, після набрання законом чинності, працівникам поліції офіційно дозволяється проводити огляд на стан сп’яніння без жодних свідків. При цьому, доказами має бути відеофіксація огляду. Обов’язок присутності свідків виникає лише у разі, якщо працівник поліції не має відеореєстратора чи іншого технічного засобу відеозапису.

Хоча закон і зобов’язує інспектора вести повну відеофіксацію спілкування з водієм, практика свідчать про інше. До матеріалів справ про адміністративні правопорушення працівники поліції долучають лише «вирвані» частини відеозаписів, які вигідні лише їм. А всі інші моменти спілкування з водієм залишаються для суду бездоказовими.

Відсутність свідків на місці зупинки при проведенні огляду може призвести до приховування працівниками поліції неправомірних дій. Оскільки дотепер такі неправомірні дії та факти порушення процедури огляду могли бути підтверджені незалежними свідками, присутніми на місці огляду. Відтепер таких свідків під час огляду не буде, а в справі будуть лише окремі фрагменти відеозапису, на основі яких суд буде приймати рішення про вину водія.

Тому рекомендуємо всім водіям при проведенні огляду на стан сп’яніння вести власну повну відеофіксацію всіх обставин. Це допоможе Вам врятувати себе від притягнення до відповідальності за порушення, яке Ви не вчиняли.

https://doradvokat.com.ua/