Всеукраїнські конкурси до Дня волонтера та Дня благодійництва

Щорічно, відповідно до резолюції ООН, 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку  (День волонтера), а відповідно до Указу Президента України, кожну другу неділю грудня, — День благодійництва.

Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом з Українською молодіжною правничою асамблеєю, Благодійним фондом «Об’єднання світових культур» та Департаментом молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводять:

  • Всеукраїнський конкурс есе «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення», до Дня волонтера та Дня благодійництва;
  • Всеукраїнський конкурс проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії», до Дня волонтера.

Учасником цих конкурсів може стати кожен мешканець України, а у конкурсі проєктних ініціатив також можуть брати участь ініціативні групи, приватні компанії, благодійні або громадські організації.

Кінцевий термін подання матеріалів — до 15 листопада.

Переможці будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками.

На конкурс «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення», подаються  індивідуально підготовлені есе обсягом від 2 до 4 сторінок формату А4.

Приблизна тематика есе: «Волонтерство-2020», «Волонтерство як феномен», «Як це — бути волонтером», «Студентська молодь як частина  волонтерського руху», «Волонтерство як соціальний обов’язок відповідального суспільства», «Молодь та волонтерство», «Стереотипи про волонтерство». Організатори також вітають висвітлення будь-яких інших тем, що  пов’язані з загальною тематикою Конкурсу.

Есе разом з заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові учасника, контактного телефону, електронної адреси, домашньої адреси, назви есе) подаються до 15 листопада 2020 року  на офіційну електрону адресу організаційного комітету uccplec@gmail.com (обов’язково у темі повідомлення необхідно вказати «Конкурс есе»). Електрона версія есе повинна мати назву «прізвище та ім’я» (наприклад, Sohnykov_Anton).

Кожен учасник може подати не більше 1 конкурсної роботи.

Положення про конкурс есе доступне за посиланням.

Конкурс проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії» проводиться у таких номінаціях:

«Учнівські ініціативи» — волонтерські проєкти або акції учнів закладів освіти або позашкільних закладів, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Студентські ініціативи» — волонтерські проєкти або акції здобувачів вищої освіти, які вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Молодіжні ініціативи» — волонтерські проєкти або акції молоді, яка не навчається у закладах середньої або вищої освіти, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Волонтерські ініціативи в зоні проведення АТО/ООС» — волонтерські проєкти або акції, що здійснюються в зоні проведення АТО/ООС, які реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Волонтерські ініціативи у боротьбі з COVID-19» — волонтерські проєкти або акції, що направлені на запобігання поширенню та подолання негативних наслідків COVID-19, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;

«Екологічні волонтерські ініціативи» — волонтерські проєкти або акції, що пов’язані з екологічною тематикою, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році.

«Гуманітарні ініціативи» — волонтерські проєкти або акції, будь-якої спрямованості, не охоплені іншими номінаціями, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році.

Для участі у конкурсі ініціатив необхідно заповнити онлайн-форму.

Положення про конкурс «Волонтерство: від усвідомлення до дії» розміщене за посиланням.

Конкурси проходить за підтримки: Уповноваженого Президента України з прав дитини, Уповноваженого Президента України з питань волонтерської діяльності, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України, ДП «Центр захисту інформаційного простору України», Асоціації благодійників України та інших.

Контактна особа — Антон Сошников, uccplec@gmail.com, 0955031091.