Відновлення Чернігова: громадські активісти формують план роботи

Охорона здоров’я. Патріотичне виховання. Інфраструктура та громадський транспорт. Освіта. Туристична галузь…
Це лише деякі з напрямків, які виділили пріоритетними громадські активісти Чернігова під час спілкування 16 лютого, організованого громадською організацією “Центр “Доброчин” в рамках проєкту “Зміцнення соціальної згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області” за підтримки програми МАТРА Посольства королівства Нідерланди в Україні.
💪Об’єднати зусилля громадськості та місцевої влади у справі ліквідації наслідків російської осади Чернігова та планування майбутнього нашого міста – основна мета проєкту. Секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако під час зустрічі запевнив, що самоврядування готове дослухатися до пропозицій громадянського суспільства та спільно працювати над відновленням Чернігова. Він зазначив, що вже зараз триває робота над тим, щоб ліквідувати або мінімізувати наслідки активних бойових дій.
☝️Учасників спілкування також вітала (онлайн) керівниця проєкту з міжнародної організації ПАКС (Нідерланди) Сінта Депондт (до речі, чудовою українською мовою) та експерт проєкту Олександр Підгорний.
👉А далі методом мозкового штурму напрацьовувалися ідеї як зробити місто кращим, комфортнішим, як посилити його потенціал вже зараз, яким воно має бути після нашої перемоги. Варто зазначити, що представники громадянського суспільства були максимально активними та відвертими, згенерувавши чимало напрямків роботи по відновленню Чернігова. Всі ідеї та пропозиції зафіксовані, робота над ними триватиме, адже відбулася тільки стартова зустріч. Тож ближчим часом напрямки набуватимуть все більшої конкретики.
🔸Підсумувати зустріч можна так: у Чернігові багато активних людей, які безмежно люблять своє місто і готові працювати над його відновленням. Сформований під час зустрічі пакет ідей може (і повинен!) стати фундаментом для подальшої роботи як місцевого самоврядування, так і всіх небайдужих чернігівців.
🔹У цьому ж проєкті бере участь і Городнянська громада, яка чи не найбільше постраждала під час російського повномасштабного вторгнення. Тож там ГО “Центр “Доброчин” також залучає до роботи місцевих громадських активістів.
🔰Діяльність проходить а рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна організація ПАКС (Нідерланди), громадська організація «Центр Доброчин» (Чернігів), Український центр “Простір Гідності” (Київ), та Український Інститут Національної Пам’яті за фінансової підтримки програми МАТРА Нідерланди.