14 листопада в місті Мена відбувся тренінг з адвокації в рамках проекту «Залучення молоді для ефективного відновлення прикордонних громад», який виконує ГО «Чернігівський Центр Прав Людини».
![👍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f44d.png)
Під час тренінгу учасники розібрали поняття адвокації, з’ясували як обирати тему та визначати її актуальність перед початком формування адвокаційної кампанії. Дізнались з яких етапів складається процес та з ким варто співпрацювати аби він був максимально успішним.
![🔰](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6a/1/16/1f530.png)
На практиці відпрацювали
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Формулювання суті проблеми
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Спробували визначити «мішені» серед представників влади, які повинні прийняти рішення щодо проблеми, на вирішення якої направлена адвокаційна кампанія
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Використовуючи SMART критерії визначали мету
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Попрацювали над ідеями прямої дії
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Дізнались хто такі стейкхолдери, та створили карту за рівнем впливу
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Аналізували потреби у ресурсах та визначали бюджет кампанії
![👍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f44d.png)
Практичні компоненти дають змогу швидко орієнтуватись та використовувати отримані навички для формування подальших дій. Учасникам надано презентацію та робочі матеріали, які вони зможуть використовувати самостійно.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Нагадаємо, що проект реалізується у Менській, Бахмацькій, Ріпкинській, Городнянській та Добрянській громадах Чернігівської області.
![🔰](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6a/1/16/1f530.png)
Діяльність проходить завдяки фінансовій підтримці Чорноморського фонду регіонального співробітництва, який є проєктом Фонду Маршалла Сполучених Штатів, в рамках проекту «Залучення молоді для ефективного відновлення прикордонних громад», який виконує ГО «Чернігівський Центр Прав Людини».