В умовах війни суспільство не має послабляти контроль над ОПК

Навіть в умовах ймовірної війни громадянське суспільство має не послаблювати контроль над оборонно-промисловим комплексом..
Таку думку озвучила в ефірі “Українського радіо” виконавча директорка НАКО Олена Трегуб.‘
“Аргумент, що в умовах війни потрібно усе засекретити і громадянське суспільство не має ні на що впливати, не працює. В Україні вже історично склалося, що суспільство більш організоване, ніж держава. Ми пам’ятаємо, як у 2014 році суспільство підняло армію, яку роками приводили до занепаду. Адже громадяни зацікавлені у, щоб армія була спроможна їх захистити”, – зазначила Трегуб.
За її словами, оборонний сектор став більш відкритим для суспільства. Така тенденція почала прослідковуватися після Революції гідності. Зокрема, з того часу громадськість активно долучають  до розробки законопроєктів, які стосуються розвитку ОПК та знижують рівень секретності та корупції в оборонних закупівлях. Так, НАКО входить до різних робочих груп, які працюють над законопроєктами про державну таємницю, про реформу СБУ тощо.
“Поки ми ще не змогли досягти розсекречення у оборонній сфері. На це потрібно чимало часу.  Однак вже у 2022 цього можна буде досягти.
“Це рік, коли має бути імплементовано закон “Про оборонні закупівлі”, коли має бути прийнято закон “Про безпеку класифікованої інформації”. Україна рухається у напрямку прийняття євроатлантичних стандартів. Хоч і було багато імітації та певне сповільнення”, – зазначила очільниця НАКО.