ДБР викриває службову недбалість та побори корумпованих посадовців Чернігівської митниці

Слідчі Теруправління ДБР Києва повідомили про підозру головному державному інспектору одного з відділів управління по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Чернігівської митниці.

Інспектор заблокував процес митного оформлення 5 автомобілів підприємцю, який займається ввезенням до України вживаних авто із США та надає брокерські послуги.

Митник вказував на вигадані помилки у вантажних митних деклараціях, та запевняв, що вони не відповідають вимогам і містять неточності.

Посадовець запропонував підприємцю розмитнити ці автомобілів за 800 доларів США, а надалі пообіцяв «знижку за свої послуги» – розмитнення одного авто лише за 100 доларів США кожне.

У разі відмови він погрожував скласти протоколи про порушення митних правил, вилучити 3 автівки та заблокувати бізнес підприємця з надання митно-брокерських послуг на території діяльності Чернігівської митниці.

Слідчі ДБР задокументували факт передачі 800 доларів США підприємцем митнику. Вже проведений ряд обшуків.

Посадовець обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди та проханні надати її для себе (ч. 1 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 4 років.