Жителі Городнянської громади визначають екологічні проблеми громади
Центр Доброчин провів серію екологічних картувань, покликаних забезпечити участь громадян з різних населених пунктів Городнянської громади до процесу реалізації існуючої Стратегії та її оновлення в частині охорони довкілля, протягом 19 – 20 січня 2022 року.
Понад 200 активних мешканців з сіл Смичин, Дібрівне, Хрипівка, Півнівщина, Хоробичі, Деревини та міста Городня під час 8 зустрічей долучились до визначення існуючих екологічних проблем та шляхів їх вирішення.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
• надмірне застосування добрив та отрутохімікатів
• зниження рівня води водних об’єктів
• обміління і замулювання поверхні водних об’єктів
• забруднення води водних об’єктів
• забруднення підземних вод
• виснаження земель сільськогосподарського призначення
• випалювання сухої трави
• знищення лісів та лісосмуг
• забруднення рідкими та твердими побутовими відходами
• інші
Учасники відзначили, що вони таки можуть вплинути на екологічний стан в громаді. Однозначно, це мають бути комплексні рішення, які включають виховання екологічної свідомості, корпоративну соціальну відповідальність бізнесу, пропагування «еко» продуктів та товарів, посилення відповідальності за забруднення, співпраця влади з місцевим населенням, тощо.
Успішна та сучасна екологічна політика не може бути результатом дій лише місцевої влади. Це результат взаємодії та співпраці місцевої влади та громади, а також різних суспільних груп.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/s600x600/272321810_5293712770659576_1822448769285517344_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ATH_fi9Y-_0AX-ttglS&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=00_AT_ASS3dnNOykv-50KEnEhSNYbrIT9pyApN9bxl3th02ug&oe=61EEF65B)
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/s600x600/269675380_5293712767326243_3641098664877141285_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=5NWR11Z64CoAX-FFQNq&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=00_AT9vBsHU636-99Wha4EqwFLsBqihotmIn7jObC5SqxpXeA&oe=61F00E46)
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/s600x600/269618292_5293712940659559_8590855812894073745_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ijLrOJeMw3wAX-fDrpg&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=00_AT-P4VqHnfOTzuyv2jxI0aXMaVZmmYrxaZK6eB1Aa44G9A&oe=61EEC95E)
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/s600x600/269579231_5293712763992910_4472607568357759500_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=rXFv_-uX_Z0AX8IwTR2&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=00_AT9A50prfCg7MojeLMdTx9Y32NxhCk1OWeEJ6Z1FuxMruw&oe=61EFEBF0)
![](http://pravocn.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/272271285_5293713110659542_1351770667263460183_n-300x146.jpg)
![](http://pravocn.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/272300583_5293712947326225_6745532147062480171_n-300x146.jpg)