Законопроєкт, який передбачає створення єдиного порталу викривачів, ухвалено в цілому

Законопроєкт, який передбачає створення єдиного порталу викривачів, ухвалено в цілому
Верховна Рада України ухвалила проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів (https://bit.ly/3bHwXxK). Цей законопроєкт передбачає створення єдиного порталу для приймання повідомлень від викривачів корупції, який адмініструватиме Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
💬 “Ми вдячні народним депутатам за якісну роботу над законопроєктом. Завдяки їхньому рішенню ми зможемо розпочати роботу над порталом викривачів, що спростить процедуру повідомлення про корупцію для звичайних громадян”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Єдиний портал для приймання повідомлень від викривачів корупції буде створений для того, щоб українці могли зручно та безпечно залишити повідомлення про корупцію, яке автоматично буде надіслане до відповідного органу влади. Зараз для того, щоб подати повідомлення про корупцію, громадянам доводиться витрачати додатковий час, аби дізнатися до компетенції якого органу відноситься їхнє питання. До того ж часто повідомлення направляються до органів, які не мають повноважень їх розглядати.
Також впровадження порталу економить кошти держави та громад, оскільки будь-який орган може використовувати його як канал отримання повідомлень про корупцію.
Портал забезпечить:
🔹 швидкий та зрозумілий порядок повідомлення про корупцію. Викривачі зможуть повідомляти про корупцію в одному вікні на одному сайті, не шукаючи канали в різних державних органах;
🔹 високі стандарти захисту інформації, яка отримується від викривачів;
🔹 єдиний підхід до розгляду повідомлень;
🔹 зменшення ризиків несанкціонованого доступу до повідомлень, отриманих від викривачів.