Латвія допомагатиме Чернігівщині з відновлення протягом трьох років.

Латвійська Республіка – перша країна ЄС, яка допомагає з відновленням зруйнованого приватного житла на Чернігівщині. Нещодавно її уряд виділив зі свого бюджету 5 мільйонів євро на відбудову Чернігівської області.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс називав Чернігівщину — пріоритетним регіоном України, якому Латвія буде надавати допомогу у відбудові протягом трьох років.

“Щонайменше на наступні три роки ми плануємо виділяти по п’ять мільйонів євро щороку: 2024, 2025, 2026. Інколи в мене запитують, і на мою думку, ця дискусія триває: чи не варто нам зачекати із відбудовою, доки завершиться війна. Моя відповідь, і я дуже радий, що мав можливість сьогодні побачити це на власні очі, — так, ми мусимо надати стільки допомоги, скільки можемо. Ми маємо допомогти Україні та Чернігову. Бо діти мають піти до школи сьогодні, а не колись, коли завершиться війна. Лікарні мають працювати сьогодні – це дуже важливо для громади”.

Раніше програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) оголосила про старт проєкту “Латвія для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури”. Загалом регіон отримає два мільйони євро в рамках цієї програми.

 Також Латвія надавала громадам Чернігівщини як модульні будинки, так і вживані автобуси для налагодження громадського транспорту зокрема в Чернігові.

Повідомляє Суспільне Чернігів зі слів віцеспікерки Верховної Ради України Олени Кондратюк.