Менська громада вийшла на новий рівень управління охороною довкілля в громаді

Громадська організація «Центр Доброчин» провела підсумкову прес-конференцію по проєкту «Ефективне комплексне управління охороною довкілля в Менській ОТГ» в прес-центрі «Чиста політика» 29 вересня 2021 року.
🌿Олександр Підгорний, керівник проєкту, зазначив, що головною метою і одночасно наразі досягненням проєкту є підвищення екологічної свідомості та ефективності управління щодо охорони довкілля у Менській територіальній громаді Чернігівської області.
🌻Протягом року Центр “Доброчин” реалізував проєкт, покликаний допомогти з вирішенням екологічних проблем в Менській громаді шляхом забезпечення активної участі місцевого населення. Спільно з партнерами було проведено аналіз стану екологічної ситуації в громаді, досліджено погляди жителів громади на визначені екологічні проблеми та шляхи їх вирішення. Зокрема, яку екологічну поведінку готові практикувати жителі громади і як можуть долучитися до покращення екологічної ситуації. Результатом широких обговорень результатів дослідження з усіма зацікавленими сторонами стали формалізовані потреби у внесенні змін до Стратегії ОТГ в частині охорони довкілля.
🍀Активні мешканці та старости акцентували на тому, що існуючі екологічні проблеми не повністю відображені в Стратегії розвитку громади. Вже є розуміння того, що ефективна екологічна політика не може бути результатом дій лише місцевої влади. Це результат взаємодії та співпраці влади і громади, а також різних суспільних груп. Тому важливо оновити існуючу Стратегію з врахуванням пропозицій від громадськості та еко-активістів.
🌲Секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко підкреслив, що основна перевага громад, які мають та вчасно оновлюють Стратегію розвитку – вони знають чого хочуть досягнути, які потрібні ресурси, що для цього треба робити, коли і якими силами. Тому дуже важливо було залучити всіх небайдужих до процесу оновлення місцевої Стратегії. Але, звичайно ж, наявність Стратегії розвитку громади, яка просто існує на папері, не створює жодних переваг, якщо не працювати над її реалізацією. Потрібно також розвивати екологічну свідомість. Дбати про природу повинна не тільки влада, а й кожна людина. Кожен з нас може долучитися до збереження довкілля.
🌻Керівник Центру Доброчин Наталія Дрозд підкреслила, що для покращення екологічної ситуації однозначно мають бути комплексні рішення, які включають виховання екологічної свідомості, корпоративну соціальну відповідальність бізнесу, пропагування «еко» продуктів та товарів, посилення відповідальності за забруднення, співпраця влади з місцевим населенням, тощо.
🌿Після завершення проекту, влада і жителі Менської громади продовжать реалізацію вже оновленої Стратегії в частині охорони довкілля. Вже є певні напрацювання – з 2022 року частина Бюджету участі громади (понад 20%) буде мати пріоритет екологічна направленість діяльності.
Центр Доброчин продовжить супроводжувати громаду в її діяльності на виконання оновленої Стратегії в частині охорона довкілля.
☘️Проєкт здійснюється за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.