Мешканці громади створили комісію для повернення газопроводу

 УЧернігівській області селяни мають намір повернути у свою власність газотранспортні мережі і вже здійснюють для цього реальні кроки. 

Багато мешканців сіл переходять на опалювання будинків дровами та брикетом, оскільки газ, як відомо, дуже подорожчав. У населених пунктах Іванівської громади за використання газу платять 2 гривні 11 копійок за 1 м3.

На цьому 12 лютого під час звітних зборів у селі Количівка акцентувала увагу голова Іванівської територіальної громади Олена Швидка. 

— Для прикладу, кияни платять усього 38 копійок за 1 м3. Я вважаю, що це дуже несправедливо по відношенню до сільських жителів. Так не повинно бути, — зауважила керівниця громади.

Через таку невідповідність і нечесну політику газовиків-монополістів постало питання про передачу газотранспортних систем на баланс сільської ради.

Олена Швидка повідомила, що з цією метою створена і вже запрацювала відповідна комісія, головою якої обрали Андрія Кеню. Вже відбулося перше засідання Комісії з питань передачі газорозподільних систем у комунальну власність Іванівської сільської територіальної громади.

─ Комісія попрацювала плідно. Вирішено направити листи до Міністерства енергетики України, Архівного відділу Чернігівської районної державної адміністрації, а також Акціонерному товариству «Чернігівгаз». Роботу в цьому напрямку розпочато, ─ зазначив Андрій Кеня.

Андрій Кеня розповідає про роботу комісії

На заходах також були присутні заступник голови Чернігівської обласної держадміністрації Дмитро Іванов та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

─ На сьогодні це єдиний вірний варіант, який в умовах відкритого ринку дає можливість бути незалежним від монополіста і тим самим убезпечити власне населення від неправомірних дій, ─ висловив свою думку представник ОДА Дмитро Іванов. ─ Повернення мереж дозволить громаді економити мільйони гривень, які наразі йдуть незрозуміло куди і кому.

Олена Швидка, Дмитро Іванов

Дмитро Блауш проінформував громадськість про те, що в даний час юристи працюють над тим, аби газовики поновили постачання газу до оселі Олександри Левчук і зосередив увагу на необхідності вжиття додаткових заходів на шляху повернення магістральних газогонів тим, за рахунок кого вони будувалися.

— Баба Шура вже стала символом повернення газорозподільчих мереж у власність громади, — сказав Дмитро Блауш. — У свій час державні газові мережі були приватизовані певними особами, тож єдиний вихід сьогодні — повернути ці газотранспортні мережі громадам. А щодо Олександри Левчук, то її треба повернути додому, бо якби не було добре у геріатричному закладі, все таки вдома краще…

Дмитро Блауш, Олена Швидка

У той час, як повідомляє видання Новини Чернігівщини, керівниця «збиткового» за звітністю АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова, є однією з тих, хто отримує найбільшу зарплату в Чернігівській області. За неофіційними даними, щомісячна зарплата Ярової складає близько 300 тисяч гривень. Окрім цього є ще щорічна мільйонна премія за так звану «успішну фінансову діяльність», а насправді — за успішну здиралівку населення.

Подробиці — у відеосюжеті:

https://bilahata.net/meshkantsi-hromady-stvoryly-komisiiu-dlia-povernennia-hazoprovodu/