Мільйони туди, мільйони сюди: чернігівський виконком прийняв рішення щодо статутного капіталу водоканалу

Виконавчий комітет чернігівської міськради на засіданні 15 грудня прийняв два рішення, які стосуються внесків у статутний капітал «Чернігівводоканалу» (зазвичай подібним способом комунальним підприємствам даються кошти на проведення робіт чи закупівлю обладнання).

Однім з рішень, з доволі довгою назвою: «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 02 березня 2023 року № 132 «Про перерахування додаткового внеску міської ради у статутний капітал комунального підприємства», виконком, де-факто, скоротив виділення коштів «Чернігівводоканалу». Адже якщо прийнятим у березні цього року рішенням передбачався внесок у статутний капітал комунальників у розмірі 105 мільйонів гривень, то після змін цей внесок скоротився більш ніж у двічі: до 48 мільйонів 497 тисяч 487 гривень 8 копійок.

Відповідно до пояснювальної записки до цього рішення, 4,5 мільйони мають піти на придбання спеціалізованої техніки, 4,6 мільйонів – на відновлення пошкодженої інфраструктури, а понад 39,3 мільйони гривень – на реконструкцію мереж.

При цьому на тому ж засіданні виконкому 15 грудня було прийняте ще одне рішення «Про перерахування додаткового внеску міської ради у статутний капітал комунального підприємства», яким водоканалу перераховують ще 45 мільйонів 856 тисяч 958 гривень 92 копійки. У пояснювальній записці до цього рішення йдеться про те, що понад 10,3 мільйони з цієї суми має бути витрачено на відновлення пошкодженої інфраструктури, а 35,5 мільйонів – на реконструкцію мереж водопостачання.

Обидва рішення члени виконкому прийняли одноголосно без обговорень. За словами в.о. міського голови Олександра Ломаки, вони є технічними.

Додамо, що у пояснювальних записках до згаданих рішень йдеться про те, що їх має затвердити Чернігівська міська військова адміністрація.

Сєргєй Карась  Чернігівська медіа група