Громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини» оголошує конкурсний набір представників громадянського суспільства та ЗМІ із Чернігівської, Сумської та Харківської областей до “Антикорупційної школи”, яка відбудеться 05-07 липня 2021 року в м. Чернігові.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Метою школи є підвищення професійних навичок у проведенні антикорупційних розслідувань та здійснення громадського контролю над владою. Основне завдання Антикорупційної школи – забезпечити учасників ефективними інструментами боротьби з корупцією на місцевому рівні.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Програмою Антикорупційної школи передбачено лекції та інтерактивні заняття з питань виявлення корупції та захисту викривачів; відкритих джерел інформації та реєстрів; моніторинг декларацій посадових осіб; конфлікт інтересів та співпраця зі ЗМІ. Тривалість – 3 дні.
![💥](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/1f4a5.png)
До участі в школі запрошуються особи, які:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
є громадськими активістами або журналістами, проживають і працюють в пілотних областях;
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
зголошуються пройти повний курс навчання протягом всього терміну Школи.
![💥](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/1f4a5.png)
Критерії відбору:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
наявність мотивації здійснювати громадський нагляд за владою; моніторинг антикорупційної реформи на регіональному / місцевому рівнях;
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
готовність до застосування отриманих знань та навичок в практичній діяльності.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Всього буде обрано 15 учасників з 3 пілотних областей – Чернігівської, Харківської та Сумської.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Анкети приймаються до 25 червня 2021 року включно.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Повідомлення – запрошення будуть надіслані обраним учасникам до 29 червня 2021 року включно.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Організатор забезпечує учасникам харчування, проживання та відшкодовує кошти за проїзд у еквіваленті вартості квитків поїзд купе або автобус.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Наступним кроком буде проведення конкурсу міні-грантів для збільшення громадського контролю за діяльністю влади. Пріоритет буде надаватись випускникам Антикорупційної школи. В першій рік буде підтримано не менше ніж 12 регіональних/місцевих антикорупційних розслідувань в трьох пілотних областях.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Проект «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.