НАЖИВАЛИСЬ НА ХАРЧАХ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ: ОДНОГО ІЗ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ ЗСУ ВИКРИЛИ НА КОРУПЦІЙНІЙ СХЕМІ

Замість постачати військовим, частину продуктів перепродували. 

В Дніпропетровській області одне із приватних підприємств, яке займалося постачанням продуктів у понад 45 військових частин,  привласнювало та перепродувало продукти харчування, що призначалися для Збройних сил України. Схему заробітку на війні викрило Державне бюро розслідувань спільно із Службою безпеки України.

Тільки за півроку війни у 2022 році підприємство отримало військових підрядів на понад 2 млрд гривень. Однак у документах підприємці вказували одну кількість продуктів, а до військових частин надсилали зовсім інші об’єми, а залишок перепродували через мережу посередників.

  Зокрема слідчі вилучили під час обшуку більше 30 тисяч банок тушкованої продукції сумарною вагою понад 7 тонн, яка вже була готова для перепродажу, а також майже 4 млн гривень у різній валюті, які, за словами ДБР, ймовірно були отримані злочинним шляхом.

Наразі одному з представників фірми повідомлено про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 КК України). Досудове розслідування триває та вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим фігурантам.

В бюро зазначили, що вилучені продукти передадуть військовим. Також для відшкодування збитків в організації вилучені десятки автомобілів на яких перевозили крадені продукти, а також чорнова документація, яка підтверджує протиправну діяльність.
https://zn.ua/ukr/UKRAINE/nazhivalis-na-kharchakh-dlja-vijskovikh-odnoho-iz-postachalnikiv-zsu-vikrili-na-koruptsijnij-skhemi.html