Наслідки російської агресії для довкілля в Городнянській громаді

Городнянська громада знаходиться біля кордону і була в окупації понад місяць, тут розміщувався штаб російської армії та база воєнної техніки. В околицях міста Городня росіяни залишили розбиту техніку. В Чернігівській області почала діяти тимчасова заборона для населення на відвідування лісів через міни та залишки снарядів.
0304
Ми поспілкувалися із заступником Городнянського міського голови Ігорем Лахнеко, який розповів про те, яким життям зараз живе екологія їхнього краю після окупації:
– Найперше, що хочу сказати, що росіяни, які зайшли до нас в громаду виявились дуже некультурними особами, адже стільки сміття ще не залишалось ніколи, як після їх візиту. Засмічені були узбіччя доріг в громаді, сквери, вулиці. Вони навіть не піклувались належним чином про себе, адже собі воду з наших колодязів діставали брудними відрами, тепер ми мусимо прикласти неабиякі зусилля для того, щоб почистити ці колодязні джерела, щоб наші жителі продовжили користування ними.
0102
Пан Ігор розповідає також, що великої шкоди завдала російська армія зеленим зонам, адже вони (росіяни) катались по громаді на гусеничній техніці і не шкодували нічого, що було перед їх очима, в тому числі і молодої проростаючої трави.
– Вони пошкодили пасовища, де ми цьогоріч планували випасати худобу, землю в приватних домоволодіннях.
Значного забруднення зазнав повітряний шар нашої громади, адже під час вибухів снарядів виділяється шкідлива речовина, яка забруднює повітря. Також після звільнення громади жителі повідомляють про виявлення нерозірваних снарядів, які, по суті, ще шкоди не принесли, але можуть травмувати перехожих в будь-який час і додати жару в забрудненні екологічної системи.
0507
Пан Ігор розповідає також про шкоду для водойм городнянщини.
– В громаді є три мости, які в певних умовах були зірвані для того, щоб ворог затримався і не рушив далі. А це шкода і для води і для підводного світу. Також на узбіччях наших доріг можна побачити спалену ворожу техніку, яка наробила багато горя за своє існування і під час своєї “загибелі” забруднила повітря, яким ми тепер дихаємо.
Комунальні служби м. Городня працювали, не покладаючи рук, навіть тоді, коли місто було в окупації.
– Ми прагнемо жити в тій чистоті і з тією екологією, до якої ми звикли і тому розуміли, що треба щось робити для цього вже зараз, а не чекати звільнення, тому і виходили наші люди на роботу, щоб одного разу ми прокинулись в звільненій і чистій Городні.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».