Начальника виконавчої служби, який вимагав, щоб підлегла ділилась винагородою, посадили на 7 років

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області виніс вирок ексначальнику Управління ДВС Головного територіального управлiння юстиції у Чернігівській областi Сергію П’ятниці.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 січня.

У червні 2018 року до Прилуцького вiддiлу державної виконавчої служби у Чернігівській областi від Державної служби України з надзвичайних ситуацiй надійшла заява про вiдкриття виконавчого провадження, а саме – стягнення з ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина» заборгованості в сумі 9,5 млн грн за рішенням суду.

Розподіл виконавчих проваджень здійснюється автоматизовано. За виконання провадження виконавцю передбачена винагорода – 2% від суми стягнення. Дізнавшись до кого потрапило провадження, начальник виконавчої служби області, поставив вимогу жінці-виконавцю поділитися з ним винагородою – віддати половину.

Чиновник написав підлеглій у Viber і призначив зустріч. При особистій розмові сказав, що у випадку незгоди зробить так, що провадження передадуть до іншого відділу, дав їй час для роздумів. Оскільки відповіді не було, то начальник ініціював перевірку цього провадження – надіслав запит на отримання всіх документів. Порушень не знайшли.

У липні 2018 судове рішення переглянув Верховний суд і зменшив суму стягнення до 4,6 млн грн. У серпні це рішення було виконано. Державному виконавцю нарахували 92 тис. винагороди, але після сплати податків – близько 70 тис. Виплату цієї винагороди мав погодити начальник управління області – тобто обвинувачений.

Жінка, розуміючи, що вимоги керівництва незаконні, звернулася до СБУ і далі її розмови з обвинуваченим фіксувалися. Із результатів НСРД вбачалося, що саме начальник ініціював зустрічі і проявляв інтерес до винагороди. яку отримає підлегла.

Записано, що на початку розмови П’ятниця одразу ж вимагає у жінки віддати телефон, на що та каже, що він вимкнений, хоча вона чекає дзвінка від чоловіка, який перебуває на передовій в зоні АТО і вона за нього хвилюється. Чиновник розповідає, що погодив заяву на отримання винагороди за виконання виконавчого провадження. Далі він переходить до обговорення суми, озвучує фразу: «це виходить 35», виходячи з суми 70 тис. грн. Жінка погоджується кажучи: «Як Ви скажете, тим паче зараз в такому стані, що готова погодитися на все, що хочеш. Пробачте, що я так, скільки скажете, стільки і буде». Жінка продовжує плакати і обіцяє віддати гроші з отриманої винагороди. Начальник заспокоює її фразою: «Та ну, ми з тобою розмовляли, то таким чином, що ну дивись я не буду казати, могло би не бути зовсім нічого, зовсім нічого». Далі обвинувачений називає місця, де можна передати гроші. Як вбачається із діалогу чиновник з’ясовував e підлеглої можливість віддати йому гроші особистими заощадженнями, про що жінка відповіла, що вона нічого немає, по сімейних обставинах. Виконавець обіцяє, що віддасть гроші, бо не збирається звільнятися і буде працювати.

25 жовтня 2018 року зафіксовано аудіозапис зустрічі при в’їзді до міста Ніжин, під час якої начальник запропонував підлеглій сісти в авто та поїхати на каву, однак жінка, пославшись на брак часу і очікування її водієм, відмовилась від кави поклала гроші з фразою: «Тут все як ми домовлялися», на що співрозмовник виявив здивування.

У суді чиновник вину не визнав і казав, що жінка сама його спровокувала. По роботі йому стало відомо про виконавче провадження на значну суму. Він знав. що рішення оскаржується у Верховному суді, тому виконання зупинено. Дав доручення витребувати провадження на перевірку, але порушень не виявили. Пізніше надійшла ухвала суду і суму було зменшено на половину. У серпні 2018 року держвиконавець повідомила, що фактично виконала провадження та направила документи щодо виплати їй винагороди. Оскільки з начальником відділу у місті Прилуки він має натягнуті стосунки, то сам приїхав у Прилуки та покликав виконавця, щоб поспілкуватися. Переконував, що з цим держвиконавцем у них були приязні стосунки. Під час спілкування жінка була схвильована за чоловіка (який перебуває в АТО). Іншим разом вона йому зателефонувала, сказала, що сама під’їде на трасу, бо має до нього питання. Коли вона підійшла та сіла в машину, він запропонував їй десь поїхати випити каву, але вона почала заперечувати і кричати, тому він зупинився і випустив її. Потім його зупинили, провели обшук та знайшли за переднім пасажирським сидінням пакунок з грошима. Вважає себе невинуватим, заявниця сама вчинила злочин проти нього. Таким шляхом вона намагалась отримати в незаконний спосіб винагороду державного виконавця.

Суд визнав провину чоловіка доведеною і призначив 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До набуття вироком законної сили у підсудного є запобіжний захід – застава 106 тис. грн.