На Чернігівщині зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом

У Борзнянському районі Чернігівської області зафіксували перший випадок зараження коронавірусом.

Зокрема, чоловіка з ознаками вірусної пневмонії госпіталізували до місцевої лікарні. Водночас експрестест показав позитивний результат на наявність COVID-19, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

 В ОДА запевнили, що лікарня забезпечена необхідною кількістю засобів захисту лікарів та засобами для дезінфекції. А для підтвердження або спростування діагнозу матеріали були передані на ПЛР-тестування до референс-лабораторії. Результати будуть повідомлені пізніше.

Також зазначається, що нині встановлюються контакти хворого для вміщення їх на 14-денну самоізоляцію.

“В області у режимі 24/7 працює Чернігівська ОДА, всі служби, які відповідають за життя та здоров’я громадян. У 15 інфекційних відділеннях наявні 200 ліжок, працюють 32 лікарі-інфекціоністи та 160 середніх медичних працівників. Інші відділення центральних районних лікарень, крім інфекційних, будуть додатково розгортатися у разі потреби. Також у лікарнях області наявні апарати ШВЛ – 136, наркозно-дихальні апарати – 71”, – перерахував готовність області до боротьби з коронавірусом голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Він звернувся до жителів із вимогою дотримуватися карантину та простих правил гігієни. А також користуватися лише офіційними джерелами інформації щодо наявності на Чернігівщині випадків зараження COVID-19.