На Чернігівщині СБУ викрила агітаторів, які поширювали російську пропаганду у соціальних мережах

На Чернігівщині СБУ викрила агітаторів, які поширювали російську пропаганду соціальних мережах. Цю інформацію Суспільному повідомив речник управління СБУ в Чернігівській області Ярослав Молочко.

За інформацією СБУ, 55-річний житель Ніжинського району на своїй сторінці, створеній в соціальній мережі “Одноклассники”, розміщував матеріали з російських пропагандистських Інтернет-ресурсів.

У своїх публікаціях він прославляв політичне керівництво РФ, схвалював дії російських загарбників та виправдовував вторгнення російських військ на територію України.

На Чернігівщині СБУ викрила агітаторів, які поширювали російську пропаганду соціальних мережах
Матеріали, які поширював чоловік. ФОТО: СБУ у Чернігівській області

Крім того, чоловік публікував відеоматеріали із закликами до саботажу мобілізаційних заходів в Україні.

За результатами лінгвістичної експертизи, матеріали, які розміщував цей чоловік, містять визнання правомірною агресії РФ проти України та виправдовування тимчасової окупації частини території нашої держави.

На Чернігівщині СБУ викрила агітаторів, які поширювали російську пропаганду у соціальних мережах
ФОТО: СБУ у Чернігівській області
Агітатори, які поширювали російську пропаганду у соціальних мережах.

Під час проведення обшуку за місцем проживання, правоохоронці вилучили у нього мобільний телефон із доказами здійснення російської агітації.

Підозрюють у поширенні російської пропаганди й жительку Прилуцького району.

Робила це вона на персональній сторінці у забороненій в Україні соцмережі, де вихваляла злочинні дії військовослужбовців РФ та підтримувала агресію росіян проти нашої держави.

На Чернігівщині СБУ викрила агітаторів, які поширювали російську пропаганду у соціальних мережах
Російська пропаганда, яку поширювала жінка. ФОТО: СБУ у Чернігівській області

Жінка вже була засуджена за розповсюдження ворожої пропаганди (за ч.2 ст. 109 ККУ), але продовжила співпрацювати з росіянами.

Крім того, вона підтримувала контакти з російською журналісткою-блогером. Під час листування вона скаржилась на українську спецслужбу та висловлювала сподівання на скорішу перемогу РФ, щоб мати змогу помститися усім, хто її начебто скривджував.

Слідчі СБУ повідомили жителю Ніжинського району та жительці Прилуцького району про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

https://suspilne.media/425211-na-cernigivsini-sbu-vikrila-agitatoriv-aki-posiruvali-rosijsku-propagandu-u-socialnih-merezah/