Погоджувальна рада затвердила перелік питань 55-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Питання, які виносяться на розгляд 55-ї сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Відповідно до розпорядження чернігівського міського голови, пленарне засідання сесії відбудеться 27 серпня.

Владислав Атрошенко повідомив, що депутатам міської ради пропонується розглянути загалом 51 питання порядку денного. Більшість із них, окрім деяких земельних, є технічними та недискусійними.

Зокрема, депутати розглянуть проєкти рішень міськради щодо присвоєння почесного звання «Захисник України – Герой Чернігова» 11 воїнам, які зробили вагомий особистий внесок у захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. А саме:

БУДЬКУ Олександру Анатолійовичу

ІЩЕНКУ Андрію Васильовичу

ЗАПЕЦІ Віктору Олександровичу

ЧЕРЕДНІЧЕНКУ Денису Ігоровичу

РЯБОМУ Віталію Вікторовичу

БЛИЗНЮКУ Володимиру Володимировичу

ЮЩЕНКУ Володимиру Михайловичу

ПОЛЕГЕНЬКУ Дмитру Павловичу

НАГОРНОМУ Сергію Михайловичу

БРУЮ Миколі Віталійовичу

КОНОВАЛОВУ Олексію Ігоревичу.

Почесне звання «Захисник України – Герой Чернігова» є відзнакою територіальної громади міста Чернігова. Присвоюється мешканцям міста Чернігова, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Разом із тим, за словами міського голови, одним із дискусійних буде питання щодо відведення земельної ділянки по вул. Коцюбинського,84.

Нагадаємо, що це питання планували розглядати на минулій сесії, але, оскільки мешканці міста були проти цієї забудови, було вирішено його відкласти та юридично більш ґрунтовно вивчити. Для цього була створена робоча група, до якої входили мешканці прилеглих будинків, незалежні експерти, які й вивчали законодавчі норми. І, як повідомив начальник управління земельних ресурсів міськради Василь Дмитренко, з цією робочою групою проводилася низка зустрічей, у результаті яких юридичних зауважень чи будь-яких порушень норм щодо забудови не виявили. Проте мешканці все одно категорично проти цього будівництва.

“У мене є принципова позиція щодо двох питань. Перше – однозначно треба проводити громадські слухання і чути думку людей щодо будь-якого будівництва в місті. Але це треба об’єднувати й з іншою позицією. А саме: в разі, якщо немає порушень законодавства, але позиція «громада проти» неосяжна і може стосуватися будь-чого, то для цього є закон. У мене було зобов’язання: абсолютно відкрито з представниками цього будинку та юристами, яким вони довіряють, розглянути питання щодо порушення законів. У результаті на питання людей були надані всі відповіді. І якщо не порушується законодавство, я не вбачаю тут застережень”, – зазначив міський голова.

Владислав Атрошенко звернувся до депутатського корпусу з проханням ретельно обговорити це питання на засіданнях постійних комісій, щоб ще раз впевнитися, що в цьому питанні порушень чинного законодавства немає.

“Завтра таке питання може стосуватися будь-чого, будь-якого будівництва, не тільки житлового. Тож я просив би, щоб ми були і за людей, і за закон. Оскільки завтра будь-хто, будь-яка компанія чи інвестор страждатимуть від таких збурень людей, які в принципі можуть бути кимось керованими. На ці речі треба дивитися зважено”, – наголосив міський голова.

У порядку денному 55-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутатам також пропонується розглянути та затвердити низку міських Програм. Зокрема, щодо соціальної підтримки сімей із дітьми, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; надання соціальних послуг; надання додаткових до передбачених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій громадян; надання деяких пільг (компенсацій), передбачених чинним законодавством України на IV квартал 2020 рік. Також затверджуватимуть Програму сприяння діяльності вуличних комітетів у Деснянському та Новозаводському районах, зміни та доповнення до Комплексної цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства міста та ін.

Загалом усі питання порядку денного вже опрацьовані відповідними структурними підрозділами міської ради. Надалі запропоновані проєкти рішень міськради розглядатимуться депутатами на засіданнях постійних комісій, які проходитимуть протягом тижня. Ознайомитися з ними можна на офіційному вебпорталі Чернігівської міської ради в розділі «Публічна інформація». Пресслужба Чернігівської міської ради

Джерело: https://cheline.com.ua/news/society/pogodzhuvalna-rada-zatverdila-perelik-pitan-55-yi-sesiyi-chernigivskoyi-miskoyi-radi-7-go-sklikannya-225550