Посли європейської молоді в Україні: оголошено новий набір

Молодіжна волонтерська ініціатива «Посли європейської молоді» запрошує українців віком 16-26 років подавати заявки. Тепер відбір буде проводитися кожні три місяці.

Ініціатива пропонує своїм учасникам можливості волонтерської діяльності, професійного розвитку та молодіжного лідерства. Посли європейської молоді підтримують та беруть участь у таких заходах:

•             заходах ЄС, у тому числі в європейських молодіжних форумах, конференціях Східного партнерства, навчальних поїздках та семінарах ЄС по всьому регіону та в державах-членах ЄС;

•             експертних тренінгах – щоб дізнатися про ключові теми стосовно ЄС безпосередньо від експертів; до таких експертів належать офіційні представники ЄС, дипломати, журналісти, представники громадянського суспільства та компаній;

•             тренінгах для Послів європейської молоді, що дозволяють учасникам стати тренерами, менторами або консультантами в рамках ініціативи, щоб вони могли передавати свої знання та досвід своїм одноліткам.

•             онлайн-заходах, таких як лекції, практичні семінари, ідеатони, вікторини, зустрічі, візити до шкіл, ярмарки, Дні Європи або дискусії в Instagram у форматі прямих трансляцій, кампанії в соціальних медіа, влоги тощо.

Ініціатива «Посли європейської молоді» є добровільною та не передбачає будь-якої оплати. Проєкт «EU NEIGHBOURS east» покриває витрати на проведення волонтерських заходів Послів європейської молоді та їхню участь у міжнародних конференціях за кордоном.


Докладніше про правила відбору та діяльність ініціативи в Україні 

1. Я чув про Послів європейської молоді, але не знаю, хто вони такі та чим вони займаються 

Посли європейської молоді – це динамічна європейська мережа, що об’єднує активних молодих людей віком від 16 до 26 років з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова, України та держав-членів Європейського Союзу. Вони спільно працюють над підвищенням обізнаності молоді щодо співпраці ЄС у регіоні, допомагають розробляти молодіжні політики та співпрацюють заради кращого майбутнього.

Ініціативу «Посли європейської молоді» було створено в червні 2016 року в рамках проєкту «EU NEIGHBOURS east» у межах програми ЄС «Відкрите сусідство».

У 2020 році нараховується понад 700 Послів європейської молоді в шести Східних країнах-партнерах ЄС, 27 державах-членах ЄС та Великобританії. Вони представляють понад 34 національності.

Посли європейської молоді – це студенти, молоді професіонали та лідери. Вони беруть участь в численних заходах, що проходять у різних країнах та онлайн. Перейди за цим посиланням, щоб ознайомитися з їхніми профайлами

Ініціатива пропонує своїм учасникам можливості волонтерської діяльності, професійного розвитку та молодіжного лідерства. Посли європейської молоді підтримують та беруть участь у таких заходах:

 • заходах ЄС, у тому числі в європейських молодіжних форумах, конференціях Східного партнерства, навчальних поїздках та семінарах ЄС по всьому регіону та в державах-членах ЄС;
 • експертних тренінгах – щоб дізнатися про ключові теми стосовно ЄС безпосередньо від експертів; до таких експертів належать офіційні представники ЄС, дипломати, журналісти, представники громадянського суспільства та компаній;
 • тренінгах для Послів європейської молоді, що дозволяють учасникам стати тренерами, менторами або консультантами в рамках ініціативи, щоб вони могли передавати свої знання та досвід своїм одноліткам.
 • заходах спільноти та онлайн-заходах активної взаємодії, таких як лекції, практичні семінари, ідеатони, вікторини, зустрічі, візити до шкіл, ярмарки, Дні Європи або дискусії в Instagram у форматі прямих трансляцій, кампанії в соціальних медіа, влоги тощо.

2. Яку користь я отримаю, якщо стану Послом європейської молоді?

Якщо ти станеш Послом європейської молоді, то отримаєш можливість зустрітися з новими товаришами з інших країн, які розділяють твої ідеї та інтереси, а також  зможеш розвивати свої особисті навички. Ти подорожуватимеш країною та спілкуватимешся з молоддю на теми Європейського Союзу, партнерства ЄС з 6 країнами Східного партнерства, програм ЄС для молоді, які пропонують навчання, професійний розвиток, обмін досвідом. Це все допоможе тобі покращити навички командної роботи, вирішення проблем, лідерства та взаємодії з людьми. Ці вмiння дуже  важливі для майбутньої кар’єри!

Активна участь у житті твоєї громади надасть тобі можливість показати своїм друзям, своїй сім’ї та всій країні, в якій громаді ти хотів би жити. Ти зможеш розкрити нові можливості для людей у своїй країні та надихнути їх на позитивні зміни!

Насамкінець, участь в ініціативі «Посли європейської молоді» дозволить тобі здобути нових друзів, поділитися своїми знаннями й досвідом, а також знайти друзiв з усього свiту!

3. Чи платять Послам європейської молоді?

Ініціатива «Посли європейської молоді» є добровільною та не передбачає будь-якої оплати.

Проєкт «EU NEIGHBOURS east» покриває виключно витрати на проведення заходів Послів європейської молоді: організацію візитів до шкіл та університетів, інтерактивних семінарів; заходи з охорони довкілля; участь у міжнародних конференціях за кордоном тощо.

 4. Я хотів би стати Послом європейської молоді – як я можу подати заявку?

Ти можеш подати заявку на участь в ініціативі, якщо:

 • ти – громадянин однієї з держав-членів ЄС або однієї із шести Східних країн-партнерів ЄС (Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова, України);
 • тобі 16-26 років;
 • ти маєш достатній для спілкування рівень знання англійської мови;
 • тебе цікавлять питання співпраці між ЄС і твоєю країною;
 • ти цікавишся публічною дипломатією та просвітництвом, а також готовий ділитися знаннями, досвідом та інформацією;
 • прагнеш розвивати свою громаду та поліпшувати життя в своїй країні;
 • цікавишся волонтерською діяльністю та готовий присвятити їй вільний час.

Ти можеш ознайомитися з усіма критеріями відбору та частими запитаннями й відповідями тут.

Щоб подати заявку на участь в ініціативі, надішли нам Попередню заявку, заповнивши коротку форму тут.  Після отримання заявки регіональні та національні представники ініціативи зв’яжуться з тобою та проконсультують щодо подальших кроків.

Загалом процес подання заявок простий. Він складається з заповнення форми, проходження короткого опитування, спілкування з Національними контактними особами та активної участі в заходах Послів європейської молоді.

Ми приймаємо нові заявки чотири рази на рік – наприкінці кожного кварталу. Однак навіть під час періоду кандидатства ти вже можеш брати активну участь у заходах ініціативи.

Після подання заявки до Послів європейської молоді, тобі буде призначено ментора.

5. Як відбираються Посли європейської молоді?

Щоб стати Послом європейської молоді, ти повинен дотримуватися відповідної процедури. Перший етап – висловлення своєї зацікавленості в тому, щоб стати Послом європейської молоді. Незабаром після цього національні представники твоєї країни зв’яжуться з тобою. Потім ти повинен пройти процедуру перевірки на предмет відповідності, що складається з менторської програми, в рамках якої ти також повинен пройти коротке опитування. Фінальний етап – це призначення. На цьому етапі, окрім оцінювання проєктом «EU NEIGHBOURS east», твою кандидатуру буде проаналізовано та ухвалено Представництвом ЄС в Україні та Європейською Комісією. Весь процес може зайняти певний час, але все набагато простіше, ніж видається!

Нові кандидати на участь в ініціативі «Посли європейської молоді» будуть ухвалюватися чотири рази на рік – наприкінці кожного кварталу. Тривалість твого особистого аплікаційного процесу залежить від твого прогресу, а також від того, коли ти подав заявку. Він може зайняти від одного до трьох місяців щонайбільше.

6. Скільки Послів європейської молоді в Україні? Чим вони займаються? 

В Україні 130 Послів європейської молоді. Натисни тут, щоб познайомитися з ними.

На сьогодні Посли європейської молоді в Україні організували та взяли участь у більш ніж 100 заходах. Наприклад, українські Посли європейської молоді нещодавно провели низку вебінарів спільно з Представництвом ЄС в Україні. Учасники вебінарів обговорили можливості для молоді в ЄС та політику Східного партнерства. В заходах змогли взяти участь понад 150 українців з усієї країни. Вебінари забезпечили чудову платформу для обговорення питань відносин між ЄС та Україною з провідними експертами в цих галузях.

Інша діяльність охоплювала такі заходи:

 • відкриті уроки в школах та університетах про ЄС та програми для молоді;
 • заходи з охорони довкілля;
 • заходи міжнародної та публічної дипломатії;
 • соціальні акції.

Інші заходи можна побачити тут.

7.  Я не можу стати Послом європейської молоді, але я хотів би взяти участь у їхніх заходах: це можливо?

Так! Навіть якщо ти не є Послом європейської молоді, ти можеш брати участь у заходах, які організовують Посли європейської молоді! Тобі це цікаво? Якщо так, то щоб бути в курсі подій, зроби наступне: