Скандальні премії: мер Десни на Чернігівщині нараховував собі доплати, скасовані сесією

Попри постанову суду, голова Деснянської громади не повернув гроші до бюджету

Голова Деснянської ОТГ Осташевський ігнорує рішення суду

Роками голова Деснянської селищної ради Юрій Осташевський отримував 150% премії. Попри те, що місцеві депутати ще у 2021-му на сесії визнали його роботу незадовільною і скасували йому доплати. Отже, йдеться про заволодіння бюджетними коштами в сумі близько 900 000 гривень шляхом зловживання службовим становищем головою громади.

Про це повідомляють представники ВГО “Стоп корупції” у Десні на Чернігівщині.

Восени 2020 року після місцевих виборів відбулась перша установча сесія селищної ради Десни на Чернігівщині. На ній багаторічний голова територіальної громади Юрій Осташевський, без формування депутатських комісій, всупереч Закону “Про органи місцевого самоврядування” та користуючись тим, що депутатський корпус був оновлений на 85% та ще не ознайомився з чинним законодавством, провів рішення встановити собі премії в розмірі 150%.

Восени 2021 року на XV сесії депутати, оцінивши роботу голови сільради за рік як незадовільну, запропонували скасувати премії Юрію Осташевському. Проєкт такого рішення був затверджений більшістю голосів депутатів. Утім Осташевський після сесії наклав ВЕТО на рішення ради.

Згідно з чинним законодавством, якщо голова накладає вето на рішення ради, він повинен протягом двох тижнів скликати сесію та повідомити, на якій підставі він наклав вето на рішення ради. Та Осташевський цього не зробив.

Діючи у правовому полі, депутати скликали позачергову XVI сесію для подолання вето. На сесію Юрій Осташевський не з’явився. Більшістю голосів депутати вето подолали, протокол був направлений для виконання у селищну раду.

Депутати пішли до суду. З 2021 року вони звертались до Чернігівського окружного адмінсуду, до 6-го Апеляційного суду, до суду вищої інстанції. Зрештою Верховний Касаційний суд депутатський позов задовольнив в повному обсязі.

На сьогодні матеріали сесії опубліковані на сайті громади частково. Проте суми нарахованих за цей час голові громади премій, а це майже 900 000 грн, в бюджет не повернули.

“СтопКор” надіслав голові Деснянської громади запит із проханням прокоментувати, як він виконує рішення суду. Після отримання відповіді обов’язково проінформуємо.

СтопКор просить голову Деснянської громади прокоментувати виконання рішення суду

Громадськість і депутатський корпус Деснянської громади на Чернігівщині сподіваються, що відповідні органи нададуть правову оцінку ситуації, що склалась.

Зазначимо, як повідомлялось раніше, у Десні на Чернігівщині за бюджетний кошт побудували укриття, які не відповідають нормам. Зрештою новозбудоване сховище просто рухнуло.

Ганна Бондаренко

Волонтерка, громадський журналіст

https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/news-skandalni-premii-mer-desni-na-chernigivschini-narahovuvav-sobi-doplati-skasovani-sesieyu-18-03-2024.html