Справа про $5 млн хабаря: Печерський суд не передав матеріали до ВАКС

Печерський районний суд міста Києва не передав до апеляційної палати Вищого антикорупційного суду матеріали судового провадження про зобов’язання Офісу генерального прокурора забрати у НАБУ і САП справу про 5 млн доларів неправомірної вигоди керівництву цих органів.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Як відомо, 24 грудня слідча суддя Печерського суду Тетяна Ільєва задовольнила скаргу адвоката колишнього менеджера Burisma Group Андрія Кічі, якого підозрюють у причетності до передачі цих коштів, і зобов’язала Офіс генпрокурора забрати у НАБУ і САП цю справу. САП подала скаргу на таке рішення до апеляційної палати ВАКС і вона відкрила провадження. Тому матеріали мали надійти до суду для розгляду скарги по суті, але Печерський суд цього не зробив.

Паралельно ОГП намагався оскаржити цю ж ухвалу в Київської апеляційному суді, проте 30 грудня суддя цього суду відмовилася відкривати провадження за скаргою. Наразі ОГП подав касаційну скаргу до Верховного суду.

Нагадаємо, 1 грудня НАБУ та САП завершили досудове розслідування справи щодо $5 млн хабара від Злочевського.

Як відомо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.

До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, зазначені особи намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів.

https://www.slovoidilo.ua/2021/01/13/