США боротимуться з корупцією по всьому світу: що важливо знати

Адміністрація Байдена-Харріс прихильна боротьбі з корупцією як пріоритету економіки та національної безпеки, кажуть в Білому домі.

Вночі президент США Джо Байден підписав Меморандум, який визнає боротьбу з міжнародною корупцією одним з основних інтересів нацбезпеки Сполучених Штатів. У Білому домі розповіли, що Меморандум передбачає боротьбу з корупцією як в США, так і інших країнах світу.

Американський уряд зобов’язався очолити міжнародні зусилля щодо забезпечення прозорості світової фінансової системи та закриття лазівок, які підривають демократію.

 ZN.UA пропонує своїм читачам ознайомитись з тимчасовим стратегічним керівництвом з національної безпеки США:

“Ми будемо приділяти особливу увагу боротьбі з корупцією, яка руйнує демократію зсередини та все частіше використовується авторитарними державами як зброя для підриву демократичних інститутів… Ми будемо боротися з податковими офшорами та незаконним фінансуванням, які сприяють нерівності доходів, фінансують тероризм і породжують згубний іноземний вплив”, – йдеться в документі.

Сьогодні, відповідно до цього зобов’язання, Байден оприлюднив Меморандум про дослідження національної безпеки (NSSM), в якому боротьба з корупцією визначається як один з основних інтересів національної безпеки Сполучених Штатів. NSSM дає 200 днів на міжвідомчий огляд, який завершиться звітом і рекомендаціями про те, як уряд США і його партнери можуть:

  • модернізувати, координувати та виділяти ресурси для більш ефективної боротьби з корупцією

Корупція загрожує національній безпеці США, підриваючи віру громадян до уряду, спотворюючи економіку і дозволяючи авторитарній владі послаблювати демократичні інститути. Таким чином, NSSM доручає департаментам та агентствам визначати та, за необхідності, створювати нові структури й штат, покращувати збір і аналіз розвідувальної інформації та збільшувати ресурси, спрямовані на боротьбу з корупцією всередині країни й за кордоном.

  • Обмежувати незаконне фінансування

Адміністрація Байдена-Харріс зобов’язалася очолити міжнародні зусилля щодо забезпечення прозорості фінансових систем США та інших країн, в тому числі коштом зменшення офшорної фінансової таємниці, конфіскації вкрадених активів і ускладнення того, що злодійство ховається за анонімністю. Таким чином, NSSM доручає міністерствам боротися з усіма формами незаконного фінансування, в тому числі шляхом прискорення поточних зусиль зі створення реєстру «бенефіціарних власників», щоб незаконні суб’єкти не могли приховувати доходи від корупції за анонімними підставними компаніями; обмежуючи можливості незаконних суб’єктів прикриватися анонімністю при покупці житлової нерухомості; і закриття лазівок в чинних режимах регулювання.

  • Залучати до відповідальності корупціонерів

Уряд США прихильний прийняттю нових заходів щодо притягнення до відповідальності корумпованих осіб, транснаціональних злочинних організацій та інших суб’єктів, що беруть участь в незаконній діяльності. Це включає посилення і нарощування цільових антикорупційних санкцій відповідно до Глобальним Актом Магнітського і аналогічними списками; і підтримку кримінальних або цивільних правозастосовних дій, наприклад, в рамках Ініціативи щодо повернення активів клептократії Міністерства юстиції США. Це також означає посилення підтримки для нарощування потенціалу громадянського суспільства, засобів масової інформації, державних і місцевих органів, міжнародних партнерів та інших суб’єктів нагляду і підзвітності.

  • Працювати з міжнародними партнерами

В рамках своєї прихильності зміцненню союзів і партнерств США NSSM дає вказівку міністерствам працювати з міжнародними партнерами-однодумцями через ООН, G7, Цільову групу з фінансових заходів (FATF) та аналогічні органи для протидії стратегічної корупції, що виходить від автократії та клептократичних урядів, іноземних державних підприємств або афілійованих з ними підприємств, а також транснаціональних злочинних організацій. Ця робота буде містити закриття лазівок, які використовуються цими учасниками для приховування доходів від корупції або втручання в демократичні процеси.

  • Допомагати

Сполучені Штати вступають в партнерські відносини з іноземними урядами та громадянським суспільством, щоб розширити можливості своїх національних інститутів з реалізації заходів прозорості, нагляду і підзвітності. Таким чином, NSSM дає вказівку департаментам та агентствам зосередити увагу на передових методах боротьби з корупцією і поліпшити заходи правозастосування при реалізації програм іноземної допомоги та співпраці в області безпеки.

https://zn.ua/ukr/