Урядовий комітет схвалив Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки з доопрацюванням

Сьогодні, 1 лютого, Урядовий комітет з питань нацбезпеки, оборони та правоохоронної діяльності, очолюваний Міністром оборони України Олексієм Резніковим, схвалив Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки (ДАП) і рекомендував передати її на розгляд Кабінету Міністрів України, доопрацювавши із урахуванням обговорення. Комітет, засідання якого проводив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, з урахуванням обговорення підтримав проект ДАП одностайно.

«НАЗК максимально ретельно опрацювало усі спірні позиції та зауваження, які надійшли до проекту ДАП, врегулюваваши практично всі розбіжності, зокрема, з Вищою радою правосуддя, Радою суддів, Антимонопольним комітетом, НАБУ та Фондом державного майна України без втрати серцевинного антикорупційного змісту. Наступним етапом має стати розгляд і затвердження документа на засіданні Уряду», – зазначив заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський.

Нагадаємо, посли країн G7 та ЄС висловили підтримку якнайшвидшому ухваленню ДАП і наголосили на необхідності  відновлення таких інструментів запобігання корупції як електронне декларування публічних службовців та звітування політичних партій про витрати.

9 січня Урядовий комітет розглянув проект ДАП і повернув його НАЗК для проведення додаткових узгоджувальних процедур з органами, представники яких висловили зауваження.

НАЗК сподівається на ухвалення ДАП вже 2 лютого, напередодні Саміту Україна-ЄС, адже її затвердження засвідчить можливість початку переговорів про вступ до ЄС.

25 січня НАЗК направило на повторний розгляд доопрацьований проект ДАП. Після висловлення низки зауважень від окремих відомств,  НАЗК провело консультації із зацікавленими органами.

З текстом проекту ДАП можна ознайомитися за посиланням.