У Городнянській громаді підсумували діяльність в сфері охорони довкілля

19 жовтня 2022 року в Городні відбулась презентація напрацювань проекту «Покращення стану справ у сфері охорони довкілля в Городнянській громаді», який був реалізований громадською організацією «Центр Доброчин».

Відео прес-конференції

Доповідачами на прес-конференції були:

 • Олександр Підгорний – керівник проекту, ГО «Центр Доброчин»
 • Андрій Богдан – Городянський міський голова
 • Ігор Лахнеко – заступник Городнянського міського голови
 • Євген Деркач – начальник відділу економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій м. Городня
 • Наталія Дрозд – керівник організації, ГО «Центр Доброчин»

Розпочинаючи захід, керівник проекту Олександр Підгорний зазначив, що завданням цього проекту було внесення змін (оновлення) до Стратегії сталого розвитку Городнянської ОТГ на 2019–2027 роки в частині охорони довкілля та більш ефективна практична реалізація Стратегії.

Стан довкілля значно погіршився через повномасштабну російську війну. Військові дії негативно вплинули на довкілля в Городнянській громаді. Пройшла величезна кількість ворожої техніки, в результаті чого є колосальне забруднення повітря. Надмірна кількість російської техніки спричинила руйнацію верхнього шару ґрунту, забруднення його, адже окупанти не усвідомлювали, по якій родючій землі топчуться. В результаті вибухів були пошкоджені приватні будинки. Росіяни тягли із собою різні добрива, які із своїм відходом вони полишали в наших водоймах. Це спричинило смерть багатьох жителів водного світу, забруднення річкових та озерних вод.

Екологічна безпека і захист довкілля завжди є одними із ґрунтовних складових сталого розвитку та безпечного функціонування громад. З огляду на нинішній стан довкілля, існуючу тривалий час його проблематику та на додатково спричинену внаслідок військового вторгнення і активних бойових дій на території громади значну шкоду як прямого впливу, так і прихованого, експерти Центру Доброчин запропонували низку пропозицій щодо доповнення Стратегії сталого розвитку Городнянської ОТГ на 2019-2027 роки. Нові напрямки будуть викорінювати причини екологічних проблем, а просто боротись з наслідками.

На черговій сесії в листопаді Городнянська громада прийме зміни до чинної Стратегії.

Для кращого рівня обізнаності мешканців, бізнесу та влади щодо ефективності управління сферою охорона довкілля та шляхів формування практичних навичок екологічної поведінки були проведені просвітницькі ЕКО Лікбези, Кава зустрічі та інформаційні зустрічі.

Діяльність проекту сприяла появі таких результатів як:

 • Залучення громадян до визначення екологічних проблем громади з метою подальшого оновлення поточної Стратегії в сфері охорона довкілля.
 • Більш ефективне і прозоре управління сферою охорона довкілля в громаді.
 • Посилення спроможності мешканців громади ефективно використовувати інструменти місцевої демократії для вирішення актуальних питань в сфері охорони довкілля.
 • Більш високий рівень обізнаності щодо шляхів формування практичних навичок екологічної поведінки у населення та бізнесу, а також ефективності управління в сфері охороні довкілля.
 • Важливість екологічно відповідального ставлення до навколишнього середовища.
 • Спільноті донесено важливість, чому необхідно протидіяти негативним змінам у довкіллі, які мали місце в минулому, відбуваються зараз або можуть бути.

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety #Dobrochyn

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».