У Ніжині вчилися, як використовувати нові медіа для комунікацій

Що таке нові медіа? Як створити сторінку чи групу в соціальних мережах і сформувати спільноту? Як ефективно використовувати соціальні мережі на користь громади? Відповіді на ці та багато інших запитань отримали учасники тренінгу «Нові медіа – як спосіб комунікації влада-громада», який відбувся 5 листопада у Ніжині.
✏️Досвідом роботи у нових медіа поділився з громадськими активістами Ніжина медіа-тренер, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, голова громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ», директор ТОВ «Медіа-центр «Наше слово» Олександр Назаренко.
– Соціальні мережі наразі є найефективнішим способом комунікації влади з громадою, – зазначив під час тренінгу Олександр Назаренко. – Але проблема в тому, що їх у більшості випадків використовують неправильно. Влада – найчастіше, щоб просто попіаритися. Громадські активісти – щоб самоствердитися і так само попіаритися. Насправді ж нові медіа – це потужний інструмент для комунікації, вирішення проблем громади, перебування місцевої влади і жителів громади на постійному зв’язку.
👉Під час тренінгу його учасники ознайомилися з трансформацією традиційних медіа у нові формати. Дізналися, як ефективно використовувати нові медіа для того, щоб вирішувати проблеми жителів громади. А ще – способом «мозкового штурму» визначили позитивні та негативні впливи соціальних мереж на людину.
✏️Важливим і цікавим був модуль про фейки та маніпуляції у соціальних мережах. Учасники тренінгу дізналися, як визначати фейкову інформацію, як її перевірити, як не вестися на маніпуляції, з яких джерел дізнаватися верифіковану (достовірну) інформацію.
– Для мене сьогоднішній тренінг був дуже цікавим, пізнавальним, а головне – корисним для роботи, – каже начальниця відділу з благоустрою, роботи з органами самоорганізації населення та взаємодії з правоохоронними органами Ніжинської міської ради Наталія Бойко. – Ми намагаємося максимально ефективно працювати з органами самоорганізації населення. Сьогодні я отримала інструменти, як це робити за допомогою нових медіа, зокрема соціальних мереж. Це потужний досвід. Ми скористаємося ним для поліпшення комунікації в Ніжинській міській територіальній громаді. Вдячна організаторам і тренеру за нову інформацію і нові ідеї для подальшої професійної діяльності.
📌Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».