За матеріалами ДБР перед судом постануть організатори схеми незаконної реалізації майна державного хлібокомбінату на 21 млн грн.

Слідчі Територіального управління ДБР Києва завершили досудове розслідування стосовно посадовців фіскальної служби Чернігівщини, одного з управлінь Фонду держмайна України та підприємця. Вони незаконно реалізували державне майно – «Ніжинський комбінат хлібопродуктів». Оборудка завдала державі збитків на 21 млн гривень.

Встановлено, що ексзаступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області порушив вимоги законодавства під час стягнення податкового боргу з держпідприємства.

Замість того, щоб стягнути кошти з рахунків комбінату, чиновник ініціював незаконну оцінку заставного майна комбінату для його подальшого продажу в рахунок погашення боргу. При цьому Ніжинський комбінат хлібопродуктів належить до об’єктів державної власності, які взагалі не підлягають приватизації.

Директор приватної компанії-оцінювача вступив у змову місцевими підприємцями, які були зацікавлені у придбанні майна держпідприємства, та значно занизив у звіті оціночну вартість майна.

Підроблений звіт щодо вартості комбіната надійшов для рецензування до Фонду державного майна України. Один із начальників управлінь Фонду, перебуваючи у дружніх стосунках із приватним оцінювачем, не провів належним чином перевірку звіту.

Унаслідок чого, за підсумками проведеного аукціону, майно комбінату вартістю 27,5 млн гривень було продано лише за 6,5 млн гривень.

Усі організатори та учасники оборудки постануть перед судом за обвинуваченнями у службовій недбалості, зловживанням повноваженнями та службовому підробленні документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367, ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 366 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР.

інформація Державного бюро розслідувань.