ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК РОЗГЛЯДАЄ МОЖЛИВІСТЬ НАДАННЯ БЛИЗЬКО 220 МЛН ЄВРО НА ВІДНОВЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Голова Агентства відновлення Мустафа Найєм і керівник Групи управління проєктами Вадим Ноздря зустрілися з представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), щоб обговорити фінансування проєктів відновлення критичної інфраструктури.

Кошти у розмірі близько 220 млн євро підуть на відновлення доріг і мостів.

На зустрічі обговорили прогрес реалізації спільних проектів. Зокрема, проєкт розвитку трансʼєвропейської транспортної мережі, який стосується будівництва та ремонту доріг у шести регіонах України.

Відповідно до угоди, підписаної у червні 2023 року, ЄІБ надав понад 50 млн євро грантових коштів ЄС, доступних в межах Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP), на закупівлю модульних мостів. Це тимчасові споруди, «швидка допомога» для регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. Вони поліпшать логістику між населеними пунктами і регіонами.

Окрім ЄІБ, який є одним із ключових міжнародних партнерів України у відновленні критичної інфраструктури, Агентство співпрацює зі Світовим банком, USAID, а також Європейським банком реконструкції і розвитку. Це найбільші міжнародні партнери, з якими Агентство працює над чотирма пріоритетними напрямами: прифронтова інфраструктура, зруйноване війною житло, пункти пропуску на кордонах і дороги до них, критична інфраструктура – вода, енергетика, мости.