Сучасний світ з цифровими технологіями кидає нові виклики, про які раніше навіть ніхто не міг подумати. Нещодавно корпорація Hawei представила свій смартфон P30 pro, який має 10-кратний гібридний зум. Цей телефон дозволяє знімати об’єкти, які значно віддалені від місця зйомки, у гарній якості. Таку технологію планують поступово впровадити й інші виробники телефонів. Ця проблема може видатися читачеві, грубо кажучи, повною маячнею, але все ж таки розглянути та проаналізувати ситуацію потрібно.
Наш журналіст кілька тижнів тому придбав смартфон з такою камерою, тому ми маємо змогу на власному досвіді з’ясувати, чи можна цим девайсом проводити приховану зйомку.
Усіх цих людей знято з великої відстані. Чи є це втручанням в особистий простір людини та порушення її прав? Скоріше ні, ніж так. Знімання людей у публічному просторі ніяк не порушує їхні права. Зараз майже кожна людина має телефон з камерою, якою у будь-який момент може щось сфотографувати або зняти відеоролик. Також у кожному місті зараза багато відеокамер вуличного спостереження, не враховуючи відеоспостереження магазинів, банків та інших закладів.
– У наявнсті в телефоні такого зуму немає нічого протизаконного. Ми не маємо права на поширення фото людини без її дозволу, – каже юрист Сергій Миткалик.
Наявність великого оптичного зуму в телефонах, можливо, й розглядатимуть у різних європейських правозахисних організаціях. Може, навіть хтось звернеться до суду через таку фотографію. Але час не стоїть на місці, і ця технологія неминуче увійде у наше життя, як свого часа увійшли комп’ютери та мобільні телефони, які зараз має кожен.
Влад Боднар
http://khpg.org/index.php?id=1558872897