Більше 30 молодих людей з Менської та Березнянської громад вчились розпізнавати прояви корупції та активно протидіяти цьому явищу на першій Антикорупційній кава – зустрічі, яку організувала ГО «Центр Доброчин» 02 липня 2020 року в місті Мена Чернігівської області.
👉 Антикорупційні кава зустрічі мають на меті спонукати молодь замислилися чому необхідно знизити толерантність до корупції та мотивувати молодь до свідомої участі в антикорупційної діяльності.
📍 У вітальних виступах секретар Менської міської ради Юрій Стальніченко та експерт проекту Олександр Підгорний розповіли про плани міскради активно долучати молодь до антикорупційної діяльності, зокрема до напрацювання просвітницьких заходів до проекту Антикорупційної програми Менської ОТГ, та важливості формування нульової толерантності до корупції.
На початку заходу молодь визначала, що саме є корупцією в їх розумінні та активно обговорювала наступні теми:
✅ Як Ви ставитесь до проблеми корупції?
✅ Який Ваш досвід щодо корупції?
✅ Як можна протидіяти корупції?
✅ Чи ефективні існуючи механізми боротьби з корупцією?
✅ Чи готові Ви долучитись до антикорупційної діяльності?
✅ Як реагувати та впливати на явище корупції?
👍Експерт проекту Юрій Паперний розповів про корупцію, як негативне суспільне явище, яке проявляється в злочинному використанні службовими особами, громадськими і політичними діячами їх прав і посадових можливостей з метою особистого збагачення.
👍Кожен учасник спробував дати власне поняття терміну корупція, і цікаво, що у багатьох це гарно вийшло. Були спільно проаналізовані найнебезпечніші форми корупції кваліфікуються як кримінальні злочини. До них, перш за все, відносяться розтрата (розкрадання) та хабарі.
👍Учасники самі окреслили різницю між побутовою, діловою та політичною корупцією. Значна кількість питань учасників була присвячена конкретним прикладам боротьби з корупційними проявами.
👍Після дискусії молодь дійшла висновку, що діяльність виключно у власних інтересах, не враховуючи інтереси суспільства, не сприятиме подоланню тієї чи іншої проблеми. Діяти потрібно разом, а роль кожного з нас полягає у готовності співпрацювати та переконувати інших.
👍На завершення заходу, організатори провели вікторину на знання існуючих антикорупційних інструментів. Призами стали блокноти, ручки та футболки з креативними слоганами на кшталт «Keep Calm & разом здолаємо корупцію!» та «Громада без корупції».
📍 Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи та вмотивованими до свідомої участі в антикорупційної діяльності.
📌 Діяльність проходить в рамках проекту Центр Доброчин / Dobrochyn Center «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Embassy of the Netherlands in Ukraine та у партнерстві з Мережею* Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.
📌 * Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр громадської адвокатури (Львівська область), Samoorg – Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд развития г.Николаева (Миколаївська область), Политическая Херсонщина (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр Доброчин / Dobrochyn Center (Чернігівська область), Dcecrp (Дніпропетровська область).
#MATRA #ЛікБезКор!
Менська молодіжна рада
Менська міська рада
Менська публічна бібліотека