Викриття на незаконному збагаченні керівниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи знову привернуло увагу до масштабів корупції у цій установі. До кінця року всі МСЕК мають ліквідувати, а натомість обіцяють створити «прозору оцінку функціонування людини та її потреб». За цей рік правоохоронці виявили чимало незаконних схем, фігурантами яких були чиновники МСЕК різного рівня. Докладніше про незаконне збагачення – на інфографіці «Слово і діло».
У кого з чиновників МСЕК знаходили незадекларовані кошти
У голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи знайшли необґрунтованих активів на суму 137 млн гривень (3,17 млн доларів, 135,2 тис. євро та 1,19 млн гривень), які правоохоронці знайшли під час обшуків у її квартирі.
У чиновників місцевих МСЕК у Запорізькій області під час обшуків знайшли у загальній сумі понад 49 млн гривень (1 млн доларів, 103 тис. євро, 3,2 млн гривень). Обшуки відбувалися у справі про надання фіктивної групи інвалідності військовозобов’язаним.
У 13 членів обласної МСЕК у Харківській області під час обшуків вилучили понад 26,8 млн гривень (понад 650 тис. доларів).
Голову Миколаївської МСЕК викрили на корупційних схемах для ухилянтів. У ході обшуків у неї знайшли 18,5 млн гривень (450 тис. доларів) та колекцію ювелірних виробів. Також з’ясувалося, що чиновниця оформила на свого сина три незадекларовані квартири.
Кого із чиновників МСЕК викрили на хабарі
Керівника Центру медико-психологічної реабілітації у Києві та чиновників МСЕК викрили на хабарі у розмірі 1 млн 320 тис. гривень. Фігуранти створили злочинну схему встановлення групи інвалідності шахтарям.
Лікарів Одеської обласної МСЕК викрили на отриманні хабарів у розмірі 250-500 тис. гривень (6-12 тис. доларів): вони допомагали військовозобов’язаним уникати мобілізації, визнаючи їх непридатними до служби.
Чиновників МСЕК у Волинській області викрили на отриманні 380 тис. гривень (9 тис. доларів) хабарів із військовозобов’язаних: за ці гроші робили документи, на підставі яких вони могли уникнути мобілізації.
Голову МСЕК у Полтаві спіймали на отриманні більш ніж 370 тис. гривень хабаря (9 тис. доларів): за ці гроші він оформлював інвалідність для дружин військовозобов’язаних чоловіків.
У Кіровоградській області керівниця Олександрійської міжрайонної МСЕК, за даними правоохоронців, вимагала від пораненого військового понад 80 тис. гривень (2 тис. доларів) за безстрокове встановлення йому другої групи інвалідності.
На хабарі аналогічного розміру затримали чиновницю Центральної МСЕК: вона допомагала отримувати другу групу інвалідності, щоб чоловіки могли знятися з військового обліку.