Депутати Чернігівської міської ради не розглядали питання виділення землі під будівництво багатоповерхівки на розі вулиць Коцюбинського та Пушкіна.
Питання виносилося на розгляд сесії, яка відбулася напередодні, 27 серпня. Але після виступів місцевих мешканців, які вказали на ряд порушень, питання було відкладено.
Жильці будинку №84 на вулиці Коцюбинського звернули увагу на те, що потенційне будівництво порушує як мінімум три вимоги.
По-перше, частину землі, яку планується віддати під забудову, люди хочуть отримати в якості прибудинкової території під ОСББ, на що вже подали відповідну заявку.
По-друге, не передбачає будівництва тут багатоповерхових будинків і Генеральний план міста.
До того ж, новий будинок очікується занадто близько до існуючих, що, на думку мешканців, є порушенням державних будівельних норм.
– Ми не просто «проти». У нас є три пункти, які забороняють будівництво. Ми не проти, якщо будівництво буде вестися на території, де зараз приватний сектор. Ми не маємо претензій, якщо там буде забудова. Але не знаємо щоб там велися перемовини, – заявили під час сесії представники ініціативної групи.
Разом з тим, керівник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко зауважив, що документи, які ОСББ подало для відведення території у статусі прибудинкової, чиновники розглянули, але якихось рішень ухвалити не можуть.
– Схема, яку вони надали… Ми не можемо ідентифікувати межі території. Ми офіційно запрошували в управління, щоб на місці визначити територію… – сказав він.
Міський голова Владислав Атрошенко запевнив, що оскільки питання «не допрацьоване» і відсутні висновки депутатських комісій, то воно не буде розглядатися на сесії. Але він категорично виступив проти того, щоб включити до порядку денного питання про введення мораторію на будівництво на цій ділянці.
– Ми не підемо на такі прецеденти і ніякі мораторії голосувати не будемо. Ми можемо створити небезпечний прецедент і робити те, кому що хочеться. Колись Київ пішов цим шляхом і сьогодні усі забудовники платять кошти активістам, щоб не було проблем. Ми можемо у Чернігові такий «бізнес» створити, – заявив мер.
Він зауважив, що питання потрібно доопрацювати і після цього депутати будуть визначатися, спираючись на те: порушує чи не порушує проєкт діюче законодавство:
– Якщо не буде порушень – у законний спосіб вирішимо питання про виділення землі. Якщо будуть порушення – відмовимо і не будемо розглядати.
Міський голова дав доручення підлеглим та попросив депутатів зробити максимально публічним оголошення про час засідання комісії, щоб забезпечити таким чином обговорення питання усіма зацікавленими сторонами.
Нагадаємо, на березі Стрижня біля перехрестя вулиць Коцюбинського та Пушкіна будинок хоче звести управління СБУ. Конфлікт тягнеться вже досить довго. Минулого разу мешканці під час зустрічі з міським головою вказували на проблемні питання, проте тоді обмежилися відстанями від берега, забезпеченням інсоляції (доступ сонячного світла) та парковкою. Нині можуть з’явитися додаткові фактори, що ускладнюють процес будівництва.