У Міністерство оборони обрано 15 членів Громадської антикорупційної ради.

7 січня відбулося повторне голосування за членів нової Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони.

101 215 українців  взяли участь в онлайн-голосуванні за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони.

Обрано 15 переможців.

 Хто вони

Юрій Гудименко, «Ветеранська сокира». Переобраний.

Відомий громадський і політичний діяч. Колишній член «ВО «Свобода» і партії «Демократична сокира», членство якої призупинив 24 лютого 2022 року. З першого дня великого вторгнення Росії пішов добровольцем до Збройних сил. Служив сапером. Брав участь у виконанні бойових задач на Київщині, зокрема в Ірпені. 27 червня 2022 року на Харківщині отримав важке поранення, був звільнений з лав ЗСУ у званні молодший сержант. До громадського сектору повернувся після поранення на фронті.

Тетяна Ніколаєнко, «Незалежна антикорупційна комісія». Переобрана.

Журналістка, нині працює у виданні «Цензор.нет». Філолог за освітою, з 2004 року приватний підприємець. Чинний член громадської антикорупційної ради Міноборони. Відома своїми антикорупційними розслідуваннями оборонних закупок під час минулої каденції Громадської ради.

Микита Соловйов, «Антикорупційна сокира». Новообраний.

Колишній викладач Харківського військового інституту. З 2020 року приватний підприємець. Як зазначив Соловйов у своїй біографії, громадською діяльністю він займається з 2004 року, брав участь у розробці законопроєктів, брав участь як юрист у судових спорах. Член партії «Демократична сокира». З 2022 року радник Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Микита Штанков, «Ветеранська сокира». Новообраний.

Соціолог, соціальний філософ. З 2017 року займається підприємницькою діяльністю. У 2020-2022 роках служив за контрактом у ЗСУ.  З лютого до червня 2024 року – член Ради громадського контролю НАБУ. Безпартійний.

Ореста Бріт, Благодійний фонд «Благодійне об’єднання нації». Новообрана.

Закінчила цілий ряд університетів, зокрема Сорбонну у Парижі. Має економічну і юридичну освіту. Колишня радниця Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, волонтерка. Безпартійна.

Олена Нишпорка, «Антикорупційна сокира». Новообрана.

За освіою педагог, бухгалтер. Безпартійна.

Олег Чернов, «Українське правниче товариство». Новообраний.

За освітою журналіст. Колишній гендиректор «Глобал медіа холдингу» у Запоріжжі. Брав участь у бойових діях з початком великої війни Росії проти України. Звільнений зі служби 19 травня 2024 року у званні старший сержант, інструктор. Працює редактором інформаційного видання «Форпост», є керівником секретаріату Запорізької обласної організації «Європейської солідарності». Ексдепутат Запорізької обласної ради.

Максим Костецький, «Незалежна антикорупційна комісія». Новообраний.

Юрист за освітою, адвокат. Із 2014 до 2017 року працював юрисконсультом відділу судової роботи у концерні «Укроборонпром». Також був юридичним радником та проєктним менеджером у Transparency International Ukraine. У 2020-2021 роках працював консультантом з юридичних питань у партії «Голос», також був помічником-консультантом народного депутата Ярослава Юрчишина. Як писав «Главком», наприкінці квітня 2024 року змінився керівник маловідомої партії «Платформа справедливості». Її новий очільник – Максим Костецький, голова ГО «Центр формування політики», до 2023 року – керівник транспортного напрямку благодійного фонду Сергія Притули.

Віктор Біщук, «Українське правниче товариство». Новообраний.

Має декілька спеціальностей. За фахом є геологом, також фахівцем з державного управління. Працює головним редактором інтернет-видання «Львівська пошта». З листопада 2015 року по листопад 2018 року працював політичним оглядачем на телеканалі Zik. Звільнився після появи інформації, що телеканал потрапив в орбіту Віктора Медведчука. У 2006-2010 роках був депутатом Буської райради від Народного руху України. З 2002 до 2014 року був членом громадської організації «Молодий Народний Рух».

Політолог за освітою. З 2008 до 2013 року була оглядачкою у Kyiv Post, The New York Times, Уніан. Працювала також у Transparency International З квітня 2015 до червня 2017 очолювала Департамент міжнародної економічної співпраці у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. До того була радницею міністра Айвараса Абромавичуса. Безпартійна.

Катерина Даценко, «Центр суспільного контролю». Новообрана.

Журналіст за фахом, волонтерка. Працювала на регіональному «33 каналі», була ведучою, а потім і керівником інформаційного відділу радіо Міноборони «Армія FM». Також працювала керівником підрозділу стратегічних комунікацій ситуативного центру у Київській міській військовій адміністрації в 2022-2023 роках. З червня 2024 року є членом Ради громадського контролю при НАБУ.

Антон Микитюк, «Центр суспільного контролю». Новообраний.

Має юридичну освіту. Підприємець. У 2022-2023 роках – заступник секретаря Ради економічної безпеки України, З 2022 року – заступник голови Ради громадського контролю при НАБУ. Безпартійний.

Віталій Масюк, «Українське правниче товариство». Переобраний.

Економіст. Нині проходить навчання, аби здобути фах Публічне управління та адміністрування. Масюк є співзасновником та керівним партнером в компанії «Аш Бі Джи Сістемз», яка спеціалізується на інноваційних рішеннях у галузі бізнес-аналітики та управлінні комп’ютерними системами, є резидентом простору Дія.City. Також входить до експертної ради Українського ветеранського фонду, державної установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. Також Масюк є членом Ради громадського контролю Національної служби здоров’я України. Безпартійний.

Віктор Прудковський, «Центр суспільного контролю». Переобраний.

Має освіту фінансиста і незакінчену юридичну. Підприємець, очолює ТОВ «Шерп», яке займається, зокрема, вантажним автотранспортом і торгівлею. Є членом Ради громадського контролю при НАБУ. Безпартійний.

Результати онлайн-голосування надані Комісії із забезпечення проведення конкурсу для перевірки та будуть офіційно оприлюднені протягом 5 робочих днів..