Саме це обговорили 31 жовтня 2022 р. на круглих столах з відновлення Менської та Городнянської громад.
За спільною методикою проведено:
- Оцінка ефективності та результативності окремих виконавчих органів Менської міської ради і посадових осіб, відповідальних за відповідний напрямок роботи.
- Оцінка ефективності управлінської структури виконавчих органів Менської міської ради загалом, її відповідність нагальним потребам соціально-економічного та культурного розвитку громади.
Експерт Мережі Артем Чайковський так сформулював загальні рекомендації аудиту у двох міських радах.
Менська міська громада
- Здійснити аудит посадових обов’язків структурних підрозділів Менської міської ради, на основі якого за необхідністю провести їх реорганізацію;
- Звернути увагу на суму витрат, що припадає на одного учня у розрізі навчальних закладів;
- Провести додатковий аналізу споживачів послуг у сфері культури.
- При вживанні заходів з оптимізації роботи структурних підрозділів Менської міської ради застосовувати диференційний підхід та принцип збереження якості й повноти виконуваних функцій та послуг, що надаються органами місцевого самоврядування.
- Для впорядкування інформації на офіційному web – сайті Менської міської ради є доцільним доповнити розділ про структурні підрозділи інформацією про відповідні підпорядковані комунальні підприємства.
Городнянська громада
- Здійснити перегляд системи підпорядкованості структурних підрозділів Городнянської міської ради.
- Здійснити аналіз штатного розпису структурних підрозділів, закладів, комунальних установ та підприємств, підпорядкованих Городнянській міській раді з метою визначення оптимально необхідної кількості працівників, провести необхідні реорганізації.
- Звернути увагу на суму витрат, що припадає на одного учня у розрізі навчальних закладів.
- Провести додатковий аналізу споживачів послуг у сфері культури.
- Звернути увагу питанню контроля за тарифоутворенням у сфері ЖКГ.
- При вживанні заходів з оптимізації роботи структурних підрозділів Городнянської міської ради застосовувати диференційний підхід та принцип збереження якості та повноти виконуваних функцій та послуг, що надаються органами місцевого самоврядування.
- Здійснювати постійний контроль за проведенням процедур закупівель.
Наступним етапом планується розробка Плану відновлення місцевих громад за участі молодих місцевих лідерів. У громадах триває опитування місцевих посадовців, громадських лідерів та керівників комунальних і приватних підприємств щодо пріоритетів місцевого Плану відновлення громади з викликів та шляхів їх відновлення.
У листопаді буде навчання ефективному місцевому менеджменту, спрямовано на відновлення ТГ, проектному менеджменту та залученню ресурсів для молодих лідерів та членів відповідних робочих груп / Стратегічних рад громад проекту»
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Заходи провів ГО «Доброчин» (м. Чернігів) в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Проект реалізується в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».
Метою проекту є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення територіальних громад (далі ТГ), що постраждали від російської військової агресії.
Географія проекту:
- Миколаївщина: Вознесенська міська, Березанська селищна та Коблівська сільська ТГ.
- Чернігівщина: Менська і Городнянська міські та Ріпкінська селищна ТГ.
Партнерами проекту також є місцеві ради вказаних територіальних громад.
Більше за посиланням: http://frgn.mk.ua/?p=13240.