З метою виховання антикорупіційної свідомості у молодих людей, які навчаються в Ніжинському університеті, та з ініціативи громадської організації Чернігівський Центр Прав Людини, 22 листопада відбувся освітній тренінг на тему «Вчимося жити без корупції!».
Відкриваючи захід, керівник проекту Олександр Підгорний повідомив, що проблема корупції є актуальною для держави та суспільства в цілому. «Актуальність проблеми зумовлена тим, що корупція в сучасних умовах стала чинником, який реально загрожує національній безпеці та конституційному ладу України. Це явище негативно впливає на різні сторони суспільного життя: економіку, політику, соціальну та правову сфери громадську свідомість міжнародний імідж нашої держави», – зазначив Олександр Підгорний.
Цікавий формат проведення тренінгу дав можливість учасникам не тільки ознайомитись із нормативно-правовими актами, норми яких регулюють відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, а й спільно обговорити питання оптимальних шляхів боротьби із корупцією та розкрити вплив цього негативного явища на свідомість людини. Адже для результативної боротьби з корупцією потрібна політична воля, бажання кожного та якісна освіта.
Кожен з учасників заходу в роздатковому матеріалі отримав законодавче визначення термінів, пов’язаних з корупцією, визначення за що і в якому обсязі передбачено відповідальність за правопорушення, пов’язані з корупцією у вигляді повного тексту відповідних статей законодавства зі змінами на день проведення заходу, повний перелік основних нормативно-правових актів міжнародного та національного антикорупційного законодавства.
Наприкінці заходу представники громадської організації запросили студентську молодь до активної участі в проведенні громадської антикорупційної експертизи місцевих нормативних актів, що ухвалюються органами місцевого самоврядування. «Будьте нетерпимими до усіх проявів корупції, зробіть перший крок до протидії цьому явищу!» – закликали вони.
Учасники тренінгу поглибили свої знання та навички щодо профілактики та попередження корупційних правопорушень.
Долучайтесь та слідкуйте за новинами на публічній сторінці проекту https://www.facebook.com/razzdolkor/ в соціальній мережі Facebook.