Національне агентство з питань запобігання корупції завершило моніторинг способу життя ексначальника Департаменту кібербезпеки СБУ, бригадного генерала Іллі Вітюка. Під час перевірки НАЗК не виявило невідповідностей між задекларованим та реальним рівнем життя Вітюка. Раніше «Слідство.Інфо» знайшло у рідних посадовця СБУ елітної нерухомості щонайменше на 25,5 млн грн, з яких ринкова вартість квартири преміумкласу — 21,5 млн грн. За кілька днів до публікації розслідування до журналіста підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку. За інформацією «Слідства.Інфо», вказівки військовим міг давати працівник департаменту кібербезпеки СБУ, намагаючись у такий спосіб покарати розслідувача, який викрив елітне майно Вітюка.
У відповідь на інформаційний запит журналістів «Слідства.Інфо» у Національному агентстві з питань запобігання корупції повідомили, що моніторинг способу життя генерала СБУ Іллі Вітюка завершили 10 вересня.
«Наразі щодо майна, власниками якого є Вітюк І.А. та члени його сім’ї, Національним агентством не встановлено різниці між їх вартістю та законними доходами, які у п’ятсот і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму, яка могла б свідчити про необґрунтованість набуття активів», — йдеться у відповіді на запит.
Таким чином під час моніторингу способу життя Іллі Вітюка у НАЗК не встановили невідповідності рівня життя задекларованим ним майну і доходам.
Нагадаємо, НАЗК розпочало перевірку способу життя бригадного генерала СБУ Вітюка у квітні цього року після публікації розслідування «Слідства.Інфо». Журналісти з’ясували, що у грудні 2023-го дружина Іллі Вітюка придбала квартиру на 195 кв. м у столичному ЖК преміумкласу. Ринкова вартість такої оселі — 21,5 млн грн.
Крім того, невдовзі після призначення Іллі Вітюка на посаду очільника Департаменту кібербезпеки СБУ його дружина зареєструвала ФОП і почала отримувати значні кошти. Так, у 2022 році жінка заробила 9,4 мільйона гривень та 13,4 — у 2023-му.
Мати посадовця, яка працює лікаркою, також володіє нерухомістю у київських ЖК. Ринкова вартість квартир по курсу на момент купівлі понад 4 мільйони гривень.
За кілька днів до публікації розслідування про майно родини генерала СБУ Іллі Вітюка до журналіста «Слідства.Інфо» Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку. Як з’ясувало «Слідство.Інфо», вказівки щодо вручення повістки співробітникам ТЦК міг давати працівник департаменту кібербезпеки Служби безпеки України, намагаючись у такий спосіб покарати розслідувача, який викрив елітне майно Вітюка.
Після цього розслідувач «Слідства.Інфо» Євгеній Шульгат разом з юристкою Оксаною Максименюк подали заяву до НАБУ щодо інциденту з врученням повістки журналісту працівниками ТЦК.
У Генштабі заявили, що перевели начальника Соломʼянського ТЦК на нижчу посаду до одного з бойових підрозділів ЗСУ, а голова СБУ відсторонив керівника Департаменту кібербезпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов’язків. Також у СБУ повідомили, що відправили Вітюка для виконання бойових завдань на фронті. 1 травня президент Зеленський звільнив Іллю Вітюка з посади начальника Департаменту.
Однак нещодавно Іллю Вітюка помітили на заході, який присвятили розвитку РЕБ у Збройних Силах України. Фото з Вітюком у вишиванці на своїй сторінці у фейсбуці оприлюднила одна з учасниць заходу. Та коли довкола фото розгорівся скандал, допис видалили.
Також журналісти «Слідства.Інфо» встановили, що генерал СБУ Вітюк знімав розстріли на Майдані з боку «Беркуту» як оперативник служби. Інформацію про це «Слідству.Інфо» підтвердили в офісі Генпрокурора, а також колишній керівник департаменту розслідувань злочинів Майдану Сергій Горбатюк. Пізніше відео було видалено з мережі.
У Службі безпеки України у відповідь на запит «Слідства.Інфо» повідомили, що станом на зараз Ілля Вітюк «не обіймає штатних посад у структурі СБУ, залишається військовослужбовцем згідно з Законом та виконує свій обов’язок із захисту держави, зокрема, виконує завдання, пов’язані із протидією ворогу з допомогою безпілотних систем».