Кабінет міністрів України затвердив порядок підготовки, подання, оцінювання та визначення критеріїв пріоризації концепцій публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік для подальшого їх розгляду Стратегічною інвестиційною радою.
Згідно з документом, концепції проєктів мають бути підготовлені як для нових проєктів, так і для тих, що вже реалізуються та потребують фінансування у 2025 році коштом державного бюджету (зокрема коштів міжнародних фінансових організацій), держпідтримки або державно-приватного партнерства.
Ініціатор проєкту має заповнити необхідні дані про проєкт через функціонал Єдиної цифрової системи DREAM, які підтверджуються кваліфікованим електронним підписом. Далі концепції підлягають розгляду, оцінці та пріоризації відповідно до затверджених критеріїв (стратегічна доцільність, актуальність, безпека місця реалізації, вплив на економіку, доступність фінансування, інклюзивність, енергоефективність тощо).
Далі концепції оцінюють міністерства економіки, фінансів, інфраструктури відповідно до їхніх повноважень, йдеться в порядку. Після цього в системі DREAM автоматично розраховується кількість балів для кожної концепції, після чого формується пріоризований перелік концепцій у кожному секторі, а результати надсилаються на розгляд до Стратегічної інвестиційної ради.
Як повідомлялося, у листопаді 2022 року уряд ухвалив рішення щодо впровадження Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відновлення інфраструктури (DREAM) як експериментального проєкту на два роки.
Створена у травні 2024 року Стратегічна інвестиційна рада має у вересні затвердити список публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік і передати його партнерам, повідомляли раніше з посиланням на прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.