Технології Прогресу підготували вже 3-й спеціальний Гіда безбар’єрності, де описали необхідні умови для доступного простору всієї громади: людей з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок чи батьків з маленькими дітьми. Останній гід про те, як мають проектуватися супермаркети, аптеки та магазини вже викладено на Big Recovery Portal (https://bit.ly/3YsGcZo). Гід підготовлений за підтримки Програми ULEAD з Європою та RMTeam Ukraine https://rmteam.com/ у рамках Проєкту «Будинок Доброчесності».
Кому корисні наші Гіди з безбар’єрності? 🔹Органам місцевого самоврядування, щоб прописувати виконавцю повноцінне техзавдання; 🔹Громадським організаціям, щоб моніторити якість відбудованих об’єктів; Забудовникам для того, щоб розуміти як проектувати будівлі з урахуванням вимог безбар’єрності. Всі Гіди можна знайти за посиланням https://brp.org.ua/ngo
Поки що перевірки, які проводять активісти в рамках проєкту “Контроль витрат на відновлення України” виявили, що часто-густо вимоги безбар’єрності та доступності для людей з інвалідністю не враховують – через поспіх, а також відсутність знань та досвіду в цій сфері у проєктувальників і будівельників. Зокрема, під час моніторингу нових укриттів прдставники ГО “Сміливий Ірпінь” виявили, що більшість з них не передбачає спеціальних засобів для спуску людей на кріслі колісному. А ГО “Агенція міських ініціатив” під час перевірки школи в Чернігові зазначила, що прилегла територія не відповідає жодному з критеріїв доступності.
Тому в Гідах ми і розкриваємо найбільш типові ситуації, аби допомогти уникнути цих проблем, поширити позитивний досвід, розкрити важливі вимоги, адвокатувати важливість інклюзивності для багатьох маломобільних груп суспільства!
https://brp.org.ua/uk-UA/analytics/yak-pokrashiti-dostupnist-vidbudovi