Часто серед українських прокурорів можна зустріти тих, які, здавалося б, ведуть аскетичний спосіб життя. У них немає ні будинків, ні квартир, ні землі, ні автомобілів. Інколи прокурори обмежують себе настільки, що навіть не мають де жити, адже у їхніх деклараціях відсутнє будь-яке помешкання. Але така поведінка здебільшого має конкретну мету – приховати свої реальні статки. Як наслідок, великою кількістю майна володіє не сам прокурор, а найближчі його родичі.
Знайомтесь – прокурор Чернігівської області – Володимир Володимирович Комашко.
Кар’єру в органах прокуратури Володимир Володимирович Комашко розпочав у квітні 1999 року. Тоді Володимирові Комашку був тільки 21 рік. Про навчання молодого прокурора відомо, що у 1999 році він закінчив магістратуру юридичного факультету Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.
Закінчивши навчання, Володимир Комашко, розпочав свою трудову діяльність в органах прокуратури Івано-Франківської та Київської областей, де пройшов професійний шлях від стажиста до посад керівного складу. З вересня 2005 по листопад 2007 року працював в апараті Ради національної безпеки та оборони України на посадах: державного експерта, керівника юридичної служби, помічника секретаря РНБО України. Входив до складу робочої групи з розроблення проекту Стратегії національної безпеки і оборони України.
Під час роботи у Державному комітеті фінансового моніторингу України Володимир Володимирович обіймав посади заступника начальника управління та начальника юридичного управління комітету. Входив до складу тимчасової групи з опрацювання та внесення змін до законодавчих актів, що регулюють відносини у сфері митної справи, протидії злочинам у зовнішньоекономічній діяльності.
До призначення на посаду прокурора Миколаївської області працював першим заступником начальника Головного управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів Генеральної прокуратури України.
Наказом Генерального прокурора України від 14 липня 2014 року призначений прокурором Миколаївської області. У лютому 2015 року звільнений із цієї посади за власним бажанням. Та вже 25 липня 2016 року, Генеральний прокурор України Луценко Юрій Віталійович представивКомашка Володимира Володимировича новим прокурором Чернігівської області.
Із біографії прокурора бачимо, що він займав керівні посади в Генеральній прокуратурі в часи Януковича. Наприклад, був помічником заступника Генерального прокурора України в період 2011-2013 року.
Також цікаво, що перед призначенням на посаду прокурора Чернігівської області Володимир Комашко отримав право на зайняття адвокатською діяльністю. За словамижурналістів, в цей час він займав посаду в Генпрокуратурі, а тому це є порушенням українського законодавства. 15 грудня 2016 року Рада адвокатів України повідомила, що «Рада адвокатів України прийшла до висновку, що станом на 3 червня 2016 року Комашко В.В. працював в органах прокуратури, і ця обставина перешкоджала прийняттю Радою адвокатів Київської області рішення про видачу йому свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та складати присягу адвоката, а тому рішення Ради від 3 червня 2016 року підлягає скасуванню». Як наслідок, Рада адвокатів України прийняла рішення:
1. Скасувати протокольне рішення Ради адвокатів Київської області від 3 червня 2016 року в частині видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю Комашку Володимирові Володимировичу.
2. Звернутися до Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції з приводу порушення вимог статті 174-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно порушення Комашко В.В. обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами господарської діяльності.
Також місцеві ЗМІ неодноразово звинувачували прокурора Чернігівської області в «кришуванні» вирубки лісу в області. Сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи візьмуть до у ваги ці факти та розпочнуть розслідування.
Однак найбільше запитань до прокурора виникає з приводу його статків. У своїх деклараціях за 2014, 2015 та 2016 роки Комашко вказав 925 тис. грн зарплати та ще 312 тис. грн доходу від продажу майна. Його дружина за цей час отримала 62 тис. грн. Але попри низький дохід, саме Вікторія Іванівна Комашко володіє майже усім майном прокурорської родини. Натомість сам Володимир Володимирович не має у власності майже ніяких об’єктів нерухомості.
Отже, у 2016 році прокурор Володимир Комашко задекларував лише «будівлю В-1» у Чернігові. Її власником є прокуратура Чернігівської області, а з декларації навіть не зрозуміло, чи має право на користування цією будівлею прокурор чи ні. Тож де Володимир Комашко проживає у Чернігові – невідомо, адже жодного власного майна чи права користування майном родичів він там не має.
Натомість майна у дружини прокурора та її батьків значно більше. Вікторія Іванівна Комашко володіє недобудованим будинком в с. Королівка, що неподалік Коломиї в Івано-Франківській області. Цю недобудову, як і більшість майна, пані Вікторія отримала на підставі договору дарування. І що найцікавіше, саме чоловік-прокурор і подарував їй цей будинок та землю під ним. Ще в декларації за 2015 рік всім цим майном володіє саме він.
1 – 7
<
>
Так само на підставі договору дарування Вікторія Комашко отримала квартиру на Печерську в Києві площею 77 м². Сьогодні вартість подібного житла становить не менше ніж 150 тис. дол. У сусідньому багатоквартирному будинку на Печерську дружина також отримала в подарунок машино-місце у паркінгу, ціна якого 253 тис. грн. Ще одне парко-місце у цьому ж будинку має матір Вікторія Іванівни.
1 – 5
<
>
У власності Вікторії Іванівни також перебувають дві земельні ділянки в с. Яснозір’я, що у Черкаській області. Однак обидві земельні ділянки дружина прокурора здає в оренду ТОВ «Пономар». Ця компанія займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, а її кінцевим засновником є офшорна компанія «Екомісад Консалтінг ЛТД», яка зареєстрована на Кіпрі.
1 – 3
<
>
Ще 3 земельні ділянки Вікторія Іванівна має в Старих Безрадичах, що неподалік Києва. Як можна побачити із фото, це місце вже забудовується елітними маєтками, а тому вартість землі, якою володіє дружина прокурора, становить більш ніж мільйон гривень.
1 – 5
<
>
Окрім нерухомості в Україні, Вікторія Іванівна разом із матір’ю мають квартиру в Болгарії. Площа цього житла 54 м², а його місце розташування, на жаль, не відоме. Тому з’ясувати вартість цього майна ми не можемо.
Немає у власності прокурора Володимира Комашко і власного авто. Серед задекларованих автомобілів є лише Volkswagen Touareg 2011 року випуску, який належить його дружині. Вказана вартість цього авто – 148 тис. грн, хоча ринкова ціна Volkswagen Touareg 2011 року сьогодні – бл. 750 тис. грн.
Єдине, чим володіє прокурор, відповідно до його декларації – це його особисті збереження. У власності Володимира Комашко є 10 тис дол. готівки та 762 грн на рахунку у банку.
Проте, як вже було зазначено вище, елітним майном разом із дружиною прокурора володіють і її батьки. І саме це майно відсутнє у прокурорських деклараціях. Наприклад, теща прокурора – Ганна Григорівна Притиковська разом із своїм чоловіком Притиковським Іваном Івановичем, окрім квартири в Болгарії, володіє елітним маєтком в Козині. Площа цього помешкання – 535 м², а орієнтовна вартість – 20 млн грн.
1 – 7
<
>
Серед нерухомого майна у власності Ганни Григорівни перебуває квартира площею 76 м² у Києві, за адресою вул. Закревського, 95-Г. За нашою інформацією, раніше цією квартирою володів особисто прокурор Володимир Комашко. Вартість подібного помешкання сьогодні – бл. 65 тис. дол.
Також у власності пані Ганни земельні ділянки в Черкаській області. В самих Черкасах землю в заповідній зоні має і її чоловік, а на ній вже зведений невеличкий будинок.
1 – 5
<
>