В Україні оголосили про нову ініціативу з протидії вручанню у вибори. Вона повинна протидіяти зовнішньому впливу на підрив президентських виборів. Проект є спільною ініціативою Атлантичної ради (США), Фонду Віктора Пінчука та Трансатлантичної комісії з чесних виборів.
«Москва активно втручалася у вибори в США, Європі та інших частинах світу протягом останніх років. Кремль нарощує потужність для подібних дій в Україні під час президентських виборів, що відбудуться у березні 2019 року. Усвідомлюючи це, Атлантична рада, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів разом створили ініціативу для моніторингу дій з втручання Кремля», – зазначив директор Євразійського центру Атлантичної ради, колишній посол США в Україні Джон Гербст.
Робоча група здійснюватиме моніторинг та оцінку зовнішньої підривної діяльності щодо України та пропонуватиме адекватні відповіді на неї, заявляють учасники ініціативи. Вони оголосили про проект під час конференції «Ялтинської європейської стратегії» (YES) у Києві.
Представники ініціативи у відповідь на запитання Радіо Свобода запевнили про відсутність впливу Пінчука на ініціативу, а керівник його фонду не відповів на запитання про те, скільки вони виділяють грошей на проект. Він зазначив, що діяльність фонду прозора і всі дані є у фінансових звітах.
Наступні президентські вибори мають відбутися 31 березня 2019 року.
Щорічний форум «Ялтинська європейська стратегія» (YES) проходить в Києві 13-15 вересня. YES була започаткована у 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої щорічної зустрічі. Цьогоріч у ньому беруть участь понад 600 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів із 28 країн.
Атлантична рада (Atlantic Council) – аналітичний центр, неурядова організація в США, котра займається міжнародними відносинами атлантичної спільноти.
Трансатлантична комісія з чесних виборів (Transatlantic Commission on Election Integrity) – організація, яка ставить на меті розробити інструменти для запобіганню втручанню у вибори в різних країнах. Очолює групу колишній міністр внутрішньої безпеки США США Майкл Чертофф і екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен