Учора, 15 травня, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету погодив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році.
Відтак, об’єднані територіальні громади мають до 24 червня подати перелік проектів на усю суму інфраструктурної субвенції, прокоментував рішення парламентарів перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.
Він нагадав, що громади мають подати до Мінрегіону перелік проектів на усю передбачену для них суму субвенції протягом двох місяців з дня набрання чинності Розпорядженням Кабінету Міністрів, якою затверджується розподіл субвенції. Тобто до 24 червня всі ОТГ мають подати необхідні документи на весь обсяг субвенції, передбачений для кожної конкретної громади.
«Громадам не варто зволікати з проектними заявками, щоб мати час на реалізацію своїх проектів. Сподіваюсь, обласні державні адміністрації та Центри розвитку місцевого самоврядування, як завжди, якісно та оперативно надаватимуть експертну і консультаційну підтримку громадам у підготовці заявок та проектів на кошти субвенції», — зазначив В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, у 2019 році на розвиток інфраструктури ОТГ передбачено 2,1 млрд грн. Ці гроші розподілені між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно до площі об’єднаної територіальної громади та кількості сільського населення у такій громаді. Тобто, чим більше сільських територій об’єднала громада, тим більше коштів на розвиток інфраструктури вона отримала з державного бюджету.
Що стосується Чернігівської області, то місцеві ОТГ можуть отримати у 2019 році із державної скарбниці на формування інфраструктури 134,1 мільйона гривень.
У Чернігівській ОДА навіть провели нараду з представниками громад і запропонували подати проекти до ОДА до 10 червня. І наголосили: цьогоріч Міністерство прийматиме повний пакет документів, потім щось змінити або ж додати буде неможливо.
Які саме документи необхідно подати до облдержадміністрації та в якому порядку, детально розповів начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності профільного департаменту Юрій Сухомлин. Зокрема, він акцентував, що перелік проектів із проектними заявками подаються тільки в паперовому вигляді. Заявники також мають не забувати про відповідність проектів напрямам спрямування та умовам надання субвенції, що визначені у відповідному Порядку.
Як відомо, у 2016-2018 роках ОТГ Чернігівської області отримали понад 250 мільйонів гривень на розвиток власної інфраструктури. За ці кошти реалізовано більше 300 проектів, спрямованих переважно на ремонт комунальних автодоріг, реконструкцію вуличного освітлення, будівництво підводного водопроводу, реконструкцію мережі водопостачання, ремонт закладів освіти, медицини, реконструкцію будинків культури, адміністративних будівель, придбання шкільних автобусів, спецтехніки та обладнання для комунальних підприємств тощо.
Джерело: Мінрегіон, сайт Чернігівської ОДА